Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pekao kontra Revolut. Bank chwali się nową kartą, którą chce walczyć o klientów oszczędzających na przewalutowaniach

Karta zwana nomen omen Rewolucyjną, pozwala na płatności w dowolnej walucie bez obaw o koszty przeliczeń

Bank Pekao pochwalił się właśnie kartą debetową, którą nazywa "Rewolucyjną". Jest ona wydawana do podstawowego w ofercie banku Konta Przekorzystnego i umożliwia płatności w złotych oraz w walutach obcych bez obawy o wysokie koszty prowizji związanych z przeliczeniami. Jak donoszą czytelnicy Cashless tego rodzaju karta znajduje się w ofercie banku od dawna a obecnie instytucja postanowiła postawić na "nowe otwarcie" i silniejszą promocję produktu.

Przeczytajcie także: Nieco mniejsze od planowanych zwolnienia grupowe w Pekao

Karta Rewolucyjna pozwala na płatności zagraniczne z posiadanych w Pekao rachunków w dolarach, euro, funtach lub frankach szwajcarskich. Ci, którzy takich kont nie mają, za pomocą karty mogą płacić w dowolnej walucie z rachunku w złotych. Bank deklaruje brak prowizji oraz marży za przewalutowanie. Zapowiada też zbliżone do notowań NBP kursy walut, bo karta rozlicza transakcje po kursie organizacji płatniczej Mastercard.

Nowa karta Pekao daje także możliwość wypłaty gotówki w bankomatach na całym świecie bez prowizji. Bank oszacował, że klienci płacąc tą kartą z konta w złotych za granicą 100 euro mogą zaoszczędzić na przewalutowaniu nawet 13 złotych. W przypadku klientów z kontem walutowym karta rozpoznaje walutę, w jakiej jest realizowana płatność i obciąża właściwy rachunek. Natomiast gdy komuś brakuje obcej waluty na koncie lub płaci w innej niż posiada, karta sięga po pieniądze z konta złotowego.

Przeczytajcie także: BNP Paribas wprowadza kartę wielowalutową

Jak powiedziano mi w biurze prasowym Pekao bank nie pobiera dodatkowych opłat za przewalutowanie transakcji nie tylko z głównych, ale też i mniej popularnych walut jak np. korona czeska, kuna chorwacka czy lira turecka. Karta wydawana jest bezpłatnie. Korzystanie z niej też może kosztować zero złotych, ale tu są warunki. Standardowa opłata za kartę dla użytkowników Konta Przekorzystnego wynosi 3 zł. Można jej uniknąć w zamian za wpływy na rachunek w wysokości min. 500 zł miesięcznie i wykonanie co najmniej jednej transakcji bezgotówkowej kartą lub aplikacją PeoPay. Posiadacze Konta Świat Premium z karty mogą korzystać bezpłatnie bez żadnych dodatkowych warunków.

Przypomnę, że Pekao ma już w swojej ofercie kartę wielowalutową do rachunków we wspomnianych wyżej euro, funtach, dolarach i frankach. Natomiast funkcję analogiczną jak karta Rewolucyjna Pekao, a więc pozwlającą na płatności z rachunku w złotych po kursach organizacji płatniczych, znajdziecie już w kartach proponowanych przez konkurencyjne banki. Na przykład mBank oferuje kartę Visa Świat a od niedawna BNP Paribas ma w ofercie Kartę Otwartą na Świat. Wprowadzanie przez banki kart pozwalających na tanie transakcje zagraniczne to odpowiedź na sukces Revoluta. Brytyjski fintech dzięki karcie i aplikacji pozwalającej na tanie przewalutowania pozyskał już kilkaset tysięcy klientów z Polski.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies