Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Dzięki niemu ING weszło na rynek płatności w e-commerce. imoje nominowane do tytułu Projekt Fintech

Zdobywców fintechowych nagród Cashless redakcja ogłosi 30 maja 2019 r.

Tego dnia w Warszawie odbędzie się drugie wydarzenie z cyklu Cashless Fintech Evening. imoje ma szansę na nagrodę w kategorii Projekt Fintech 2019, w której nominowano projekty fintechowe wdrożone przez tradycyjne instytucje, takie jak banki czy towarzystwa ubezpieczeniowe. imoje konkurować będzie z opisanymi już wcześniej rozwiązaniami SPOS (terminal aplikacyjny firmy First Data) oraz Analizatorem Kredytowym BIK-u.

W kolejnych dniach opiszę pozostałych dwóch kandydatów w kategorii Projekt Fintech 2019. Dziś natomiast nieco więcej na temat imoje. To bramka do płatności internetowych. Tego rodzaju rozwiązań na rynku jest całe mnóstwo, ale ING jest zdaje się pierwszym bankiem w Polsce, który zdecydował się wejść na rynek opanowany dotąd przez takie firmy jak PayU czy Przelewy24. Do tego elementem oferty imoje jest możliwość realizacji zakupów w modelu: kup dziś – zapłać później. Przez imoje ING oferuje bowiem usługę Twisto, czyli spółki fintechowej, w którą bank w ubiegłym roku zainwestował.

Przeczytajcie także: Santander rezygnuje z finansowania projektów węglowych

Fintechowe nagrody Cashless zostaną przyznane w czterech kategoriach. Oprócz opisanej już wyżej Projekt Fintech, także Fintech Roku (firmy które odniosły w minionych 12 miesiącach największe sukcesy), Fintech Future (przedsięwzięcia o największym potencjalne rozwojowym) i Osobowość Fintech 2019 (osoby o największym wpływie na rozwój branży fintech w Polsce). W kategorii Fintech Roku nominowano firmy: Billon, Blik, Kontomatik, LeaseLink i Przelewy24. W kategorii Fintech Future: Carsmile, FinAi, PayPo, Up and Go i SPOS. Nominowanych w kategorii Osobowość Fintech przedstawię w przyszłym tygodniu.

O nominacjach do nagród w poszczególnych kategoriach zdecydowała redakcja Cashless. Natomiast zwycięzcy zostaną wyłonieni poprzez głosowanie członków powołanej przez Cashless kapituły nagród. W jej skład weszło kilkunastu uznanych specjalistów i ekspertów działających w polskiej branży fintech i szerzej – w branży finansowej.

Przeczytajcie także: Rekordowe wyniki Blika w I kw. 2019 r.

Znaleźli się wśród nich: Bartosz Ciołkowski, szef Mastercarda w Polsce, Joanna Erdman, dyrektor ds. projektów strategicznych mBanku, Rafał Gołębiewski, dyrektor zarządzający Elavonem w Polsce, Kamila Kaliszyk, dyrektor ds. rozwoju rynku w polskim oddziale Mastercard, Jakub Kiwior, dyrektor Visy na Polskę i Węgry, Adrian Kurowski, szef Visy w Polsce, dr Krzysztof Korus, radca prawny z kancelarii dLK Legal, Adam Matyaszek, wiceprezes IT Card, Krzysztof Polończyk, prezes First Data Polska, Andrzej Poniński, prezes Polskiej Organizacji Niebankowych Instytucji Płatności, Robert Trętowski, wiceprezes KIR, Ewa Wernerowicz, prezes Vivusa, Paweł Widawski, prezes fundacji Fintech Poland, Łukasz Wierdak, partner w MCI Capital i Tadeusz Woszczyński, szef Hitachi w Polsce.

Tegoroczny Cashless Fintech Evening odbędzie się 30 maja w Warszawie. Partnerami głównymi wydarzenia zdecydowały się zostać firmy Mastercard oraz Visa. Partnerami Cashless Fintech Evening 2019 są też: ING Bank Śląski, Nest Bank, MCX Systems, PayHolding i Twisto. Przed wręczeniem nagród Cashless zaprezentowane zostanie przygotowywane wspólnie z firmą badawczą Stratosfera badanie Fintechowy GPS dotyczące barier, na które napotykają fintechy na różnych etapach rozwoju oraz sposobów ich pokonywania. Zaprezentowana zostanie także przygotowywana wspólnie z fundacją Fintech Poland Mapa Polskiego Fintechu 2019. To najbardziej kompleksowe na rynku opracowanie na temat polskiej branży fintech.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies