Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mPOS-y od Elavonu już dostępne dla klientów Santandera. Za darmo dla korzystających z programu Polski Bezgotówkowej

Nowa oferta kierowana jest m.in. do specjalistów i wolnych zawodów

Santander poinformował przed chwilą w komunikacie prasowym o wprowadzeniu do oferty przenośnych terminali płatniczych typu mPOS. To urządzenia, które po połączeniu ze smartfonem lub tabletem pozwalają na przyjmowanie płatności bezgotówkowych zbliżeniowych, realizowanych kartami lub telefonami, oraz tradycyjnych stykowych. mPOS dostępny od teraz w ofercie Santandera wygląda tak:

Jak pisze w swoim komunikacie Santander nowe urządzenie kierowane jest do małych i średnich przedsiębiorców, w tym specjalistów takich jak kosmetyczki, fryzjerzy, hydraulicy, itp. Przedsiębiorcy, którzy zechcą skorzystać z nowej oferty mogą przy okazji zostać beneficjentami programu wsparcia rozwoju sieci akceptacji kart, prowadzonego przez fundację Polska Bezgotówkowa. W takiej sytuacji mPOS dostaną na własność i za darmo. Santander przy dystrybucji mPOS-ów współpracuje z firmą Elavon.

Przeczytajcie także: Nowy kontrakt Elavonu w Europie

mPOS jaki właśnie trafił do oferty Santandera to urządzenie, które, jak wspomniałem, wymaga połączenia ze smartfonem. Coraz częściej zdarza się jednak, że mPOS-y same mogą łączyć się z centrum rozliczeniowym. Wówczas od tradycyjnych terminali płatniczych różnią się właściwie tylko brakiem drukarki do potwierdzeń transakcji. Wydaje się natomiast, że przyszłością mPOS-ów są tzw. Soft POS-y, czyli terminale aplikacyjne. Dla ich szybszego rozwoju potrzebne są jednak zmiany w regulacjach, które na dziś nie pozwalają przyjmować płatności i autoryzować ich kodem PIN na tym samym smartfonie akceptanta.

Przeczytajcie także: Jak przygotować terminal na wypadek awarii sieci komórkowej

Natomiast program rozwoju sieci akceptacji kart prowadzony przez fundację Polska Bezgotówkowa działa od ubiegłego roku. Aktualnie w jego ramach m.in. do małych i średnich firm trafiło ponad 150 tys. terminali płatniczych. Firmy, które nigdy wcześniej nie akceptowały płatności kartami mogą wnioskować o maksymalnie trzy urządzenia. Ich instalacja oraz obsługa przez 12 miesięcy są całkowicie bezpłatne.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies