Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Santander walczy z oszustwami. Klienci są ostrzegani zanim wykonają przelew

Nowe rozwiązanie udostępniono na razie klientom Santandera w Wielkiej Brytanii

Jak informuje portal Finextra, brytyjski Santander wdrożył dodatkowe zabezpieczenia przed cyberprzestępcami. Klienci banku mogą poprzez aplikację zainstalowaną na smartfonie zablokować podejrzane przelewy z rachunku osobistego. Jak to działa w praktyce?

Przeczytajcie także: Poradnik - jak zacząć płacić mobilnie?

Podczas zlecania płatności lub tworzenia zlecenia stałego w aplikacji mobilnej, klienci są zobowiązani do podania powodu transakcji. Mają kilka opcji do wyboru, np. duży zakup w sklepie internetowym, kupno nieruchomości, zamówienie na telefon typu telezakupy czy przelew dla członka rodziny lub znajomego. Następnie system generuje odpowiednio dostosowany komunikat push i wysyła go do właściciela konta. Jeśli ten nie zlecał przelewu, od razu anuluje transakcję. Kilkając link z wiadomości może też połączyć się z infolinią i porozmawiać z pracownikiem banku. Może też opóźnić płatność, by mieć więcej czasu na dokładniejsze wyjaśnienie sprawy.

Przeczytajcie także: Santander zaoferuje w Polsce aplikację do przelewów opartą o blockchain

Brytyjski Santander już w ubiegłym roku zaproponował podobny zestaw ostrzeżeń użytkownikom bankowości internetowej. Była to reakcja na rosnącą liczbę oszustw. Bank dodał też rozpoznawanie odcisków palców i twarzy jako dodatkową warstwę zabezpieczeń dla większych transakcji wymagających uwierzytelniania za pomocą systemu 3D-Secure przy użyciu telefonu komórkowego.

Źródlo: finextra.com

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies