Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Aplikacja Curve chroniona biometrią. Ale czy ktoś wie, jak to działa?

Ze sklepu Google Play od kilku dni można pobrać nową wersję oprogramowania z funkcją logowania biometrycznego

Curve dodał do swojej aplikacji funkcję umożliwiającą logowanie za pomocą odcisku palca. Biometryczne zabezpieczenie apki pojawiło się razem z ostatnią aktualizacją oprogramowania udostępnioną w markecie Google Play 1 kwietnia tego roku.

Curve to brytyjska konkurencja Revoluta. Podobnie jak on oferuje korzystne kursy przeliczeniowe przy płatnościach obcymi walutami. Różnica polega na tym, że nie zasilacie konta, a transakcje realizowane są bezpośrednio z dodanych do aplikacji Curve kart bankowych. Użytkownik przed płatnością wybiera, z którego plastiku chce skorzystać.

Przeczytajcie także: Nazwiska i numery znikną z kart?

W opisie najnowszej aktualizacji aplikacji Curve czytam, że odciskiem palca można zalogować się oraz uzyskać dostęp do niektórych funkcji aplikacji, zamiast korzystać z czterocyfrowego kodu, który ustanawia każdy użytkownik po założeniu konta i zarejestrowaniu się.

Używam Curve, głównie ze względów zawodowych i o ile pamiętam, aplikacja przy uruchamianiu nigdy nie żądała ode mnie czterocyfrowego kodu. Był on potrzebny tylko wtedy, gdy chciałem, aby przypomniała mi PIN do karty.

Po włączeniu funkcji biometrycznego logowania, nic się w tej kwestii nie zmieniło. Nadal mogę korzystać z Curve bez logowania. Żądanie umieszczenia palca na czytniku zainstalowanym w smartfonie po wywołaniu aplikacji pojawia się sporadycznie. Trudno zorientować się, od czego to zależy. Czasami komunikat pojawia się po ponownym uruchomieniu smartfona, a czasami po odblokowaniu ekranu i otwarciu apki po dłuższym okresie nieużywania.

Przeczytajcie także: Apple wprowadza własną kartę kredytową

Dodam, że u fintechowej konkurencji, na przykład u Revoluta, komunikat "odblokuj odciskiem palca" pojawia się za każdym razem, gdy chcę skorzystać z aplikacji. Przedwczoraj zapytałem biuro prasowe Curve o działanie nowej funkcji. Niestety, do tej pory nie otrzymałem odpowiedzi. Jeśli to się stanie, napiszę o tym coś więcej.

A może Wy macie inne doświadczenia z tą aplikacją? Napiszcie proszę o tym w komentarzach do tego tekstu. Dodam, że używam telefonu Samsung Galaxy Note 8 z Androidem zaktualizowanym na początku marca tego roku. Jak nowy sposób logowania do Curve działa na Waszych smartfonach?

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies