Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Apple Pay nie tylko w Millennium. Dziś usługę klientom znad Wisły udostępnił też fintech Monese

Brytyjska firma podała, że oprócz Polski nowa opcja płatności jest dostępna w jeszcze 10 innych krajach

Firma Monese ogłosiła, że płatność za pomocą Apple Pay jest teraz możliwa "dla wszystkich kart europejskich, zarówno w funtach brytyjskich jak i w euro, w 11 krajach: Wielkiej Brytanii, Francji, Niemczech, Belgii, Danii, Finlandii, Irlandii, we Włoszech, w Polsce, Hiszpanii oraz Szwecji". Fintech już 2 miesiące temu informował o uruchomieniu płatności "z jabłkiem" w 7 państwach. Wówczas na tej liście nie było Polski, ale niektórzy czytelnicy Cashless informowali, że już wtedy udało im się aktywować Apple Pay w Monese.

Przeczytajcie także: Nowość dla użytkowników Monese

Jak to działa teraz już oficjalnie? Monese opisuje, że użytkownik, aby aktywować Apple Pay po prostu musi otworzyć aplikację i przejść do ekranu "Karta" a następnie kliknąć przycisk "Dodaj do Apple Wallet" . Po otwarciu portfela Apple powinna pojawić się w nim karta Monese gotowa do użycia.

Można również skonfigurować kartę prosto z aplikacji Portfel, klikając ikonę "+" i postępując zgodnie z instrukcjami. Jeśli już ktoś korzysta z Apple Pay z innymi kartami płatniczymi i chce, aby karta Monese była domyślnym wyborem, musi przeciągnąć ją na wierzch portfela. Firma przypomina, że można w ten sposób też płacić za pomocą zegarka Apple Watch czy za transakcje w internecie dokonywane na MacBookach oraz iPadach.

Przeczytajcie także: Apple Pay dostępne już dla klientów Millennium

Monese to założony w Wielkiej Brytanii fintech, który oferuje zbliżeniową kartę przedpłaconą Mastercard oraz powiązaną z nią aplikację do obsługi konta prowadzonego w euro lub funtach. Usługa przypomina tę, którą proponuje Revolut. Umożliwia założenie konta w Wielkiej Brytanii lub krajach strefy euro, nawet tym, którzy nie mają tam stałego adresu i historii kredytowej.

Twórca fintechu Estończyk Norris Kapel wpadł na pomysł tego biznesu po przeprowadzce do Wielkiej Brytanii kilkanaście lat temu. Frustrowało go, że odmówiono mu założenia konta w brytyjskim banku, bo nie posiadał historii kredytowej lub faktur służących do potwierdzenie adresu. Bez konta miał natomiast problemy ze znalezieniem pracy lub wynajęciem mieszkania. Teraz jego firma ma ponad 500 tys. klientów. Spółka nie podaje, ile osób korzysta z jej usług w Polsce.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies