Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
AKTUALIZACJA (OST. AKAPIT)
Apple Pay dostępne już dla klientów Millennium. Niemal wszystkie duże banki mają tę nowość w ofercie

Pierwsi klienci Millennium chwalą się podpięciem swoich kart do portfela Apple

Od kilkudziesięciu minut czytelnicy Cashless donoszą, że bank Millennium o ile jeszcze nie wdrożył, to lada moment wdroży płatności Apple Pay. Część z klientów tej instytucji może już dodać swoją kartę do portfela firmy Apple, ale nie może jej jeszcze aktywować. Inni mogą już dokończyć proces i zacząć płacić swoimi iPhone’ami. Próbuję w tej sprawie kontaktować się z biurem prasowym Millennium. Gdy tylko uzyskam jakieś informacje, zaktualizuję tekst.

Przeczytajcie także: Przelewy24 rozszerzają dostęp do Apple Pay

To, że Millennium zamierza udostępnić Apple Pay wiadomo od dłuższego czasu. Pierwotnie bank planował uruchomić usługę jeszcze w lutym bądź na początku marca bieżącego roku, o czym informował prezes instytucji podczas jednej z konferencji prasowych parę miesięcy temu. Później bank podał, że prace nad Apple Pay nieco się przedłużą i zakończą prawdopodobnie w kwietniu, co, wiele na to wskazuje, właśnie się stało.

Przeczytajcie także: Oto co specjaliści myślą o regulacjach ds. fintech w Polsce

Obecnie Apple Pay oferowane jest przez niemal wszystkie największe banki detaliczne na polskim rynku. Najpierw nowość tę udostępniło dziewięć instytucji i stało się to w czerwcu ubiegłego roku. Były wśród nich Alior, BNP Paribas, Getin, mBank, Nest, Pekao, Raiffeisen Polbank, Santander i T-Mobile Usługi Bankowe. Później Apple Pay znalazło się w ofercie PKO, ING a niedawno w Credit Agricole. Z największych brakuje na liście jeszcze tylko Citi i Euro Banku, ale ten drugi wkrótce zostanie przejęty przez Millennium więc jego klienci też powinni dostać Apple Pay. Citi pracuje nad wdrożeniem.

AKTUALIZACJA

Biuro prasowe Millennium potwierdziło przed chwilą, że bank udostępnił Apple Pay użytkownikom debetowych i kredytowych kart obu najważniejszych organizacji, a więc Mastercarda i Visy. Na razie z Apple Pay mogą korzystać tylko klienci indywidualni. Wkrótce będą mogli to robić także klienci firmowi.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies