Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Google Pay gotowe na brexit. Od jutra płatności obsługiwać będzie spółka Google’a z Irlandii

Zmiana nie wymaga żadnych działań po stronie klientów korzystających z G Pay

Operator płatności mobilnych Google Pay to kolejna firma z obszaru nowoczesnych usług finansowych, która jest przygotowana do wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej bez odpowiedniej umowy. Użytkownicy płatności G Pay otrzymali właśnie informację, że od jutra formalnie usługę świadczyć im będzie nie, jak dotychczas, Google Payment Limited, tylko irlandzka spółka Google Ireland Limited. Zmiana nie wymaga od użytkowników końcowych żadnych działań – jeśli nadal będą korzystać z G Pay, nowy regulamin automatycznie wejdzie w życie.

Przeczytajcie także: Co branża fintech myśli o regulacjach w Polsce

Wcześniej działania zmierzające do uniezależnienia się od decyzji Brytyjczyków w sprawie opuszczenia Unii Europejskiej podjęły już niektóre fintechy licencjonowane przez nadzór w Londynie. Na przykład Curve informował, iż w razie bezumownego brexitu świadczenie usług klientom z Europy kontynentalnej przejmie jego spółka z Niemiec. Z kolei Revolut poprosił klientów o dodatkową weryfikację wymaganą na podstawie licencji spoza Wielkiej Brytanii. Więcej na ten temat znajdziecie tutaj.

Przeczytajcie także: ARP będzie budować ekosystem fintech w Polsce

Jeżeli zaś chodzi o polski rynek, to firmy finansowe zarejestrowane w Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej i na Gibraltarze przez pewien czas nadal mogą prowadzić tu działalność, nawet jeśli nie podejmą stosownych działań przed brexitem. Wszystko dzięki podpisanej niedawno ustawie przygotowanej na okoliczność wyjścia Zjednoczonego Królestwa z UE. Ustawa przewiduje roczny bądź dwuletni okres przejściowy (zależny od rodzaju wykonywanej działalności), w trakcie którego firmy licencjonowane w wymienionych krajach będą musiały wystąpić o licencje np. w Warszawie lub zakończyć działalność. Więcej na ten temat tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies