Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Pocztowy ponownie zapowiada udostępnienie Google Pay i Apple Pay. Mają się pojawić w II połowie tego roku

Wcześniej padały deklaracje, że Google Pay będzie dostępne w Pocztowym jeszcze w I kwartale 2019 r.

Bank Pocztowy przy okazji publikacji wyników finansowych za 2018 r. poinformował dziś o nowych planach w zakresie płatności mobilnych. Z komunikatu prasowego instytucji wynika, że zbliżeniowe płatności mobilne Apple Pay i Google Pay zostaną udostępnione jej klientom oraz użytkownikom kart marki EnveloBank w II poł. bieżącego roku.

Przeczytajcie także: Niespodzianka dla klientów Pocztowego

Wygląda więc na to, że plany Pocztowego w zakresie płatności mobilnych uległy rewizji. Przypomnę, że we wrześniu ubiegłego roku podczas prezentacji wyników finansowych za I półrocze 2018 r. poprzedni prezes banku, Sławomir Zawadzki (obecnie bankowi szefuje powołany w styczniu Robert Kuraszkiewicz) zapowiedział rychłe udostępnienie płatności Google Pay. Później biuro prasowe banku doprecyzowało, że klienci banku dostaną Google Pay najpóźniej w I kwartale 2019 r.

Wdrożenie Google Pay dla klientów Pocztowego to element współpracy instytucji z firmą First Data Polska, która od kilku miesięcy zajmuje się obsługą kart tego banku. Platforma oferowana przez FDP umożliwia również wdrożenie konkurencyjnego rozwiązania płatniczego, czyli Apple Pay.

Przeczytajcie także: Apple Pay w Millennium jednak nie tak szybko

Google Pay to mobilne płatności zbliżeniowe smartfonami z systemem operacyjnym Android. Obecnie usługa dostępna jest dla klientów ponad 20 instytucji finansowych działających na polskim rynku, w tym kilkunastu banków komercyjnych i spółdzielczych. Płatności Google Pay stają się więc powszechne. Jeśli chodzi o duże banki, to GP nie znajdziecie już tylko w ofercie Pekao, PKO BP i Millennium.

Natomiast Apple Pay to rozwiązanie analogiczne, tyle że przeznaczone dla użytkowników iPhone'ów. Oferowane jest aktualnie przez jedenaście instytucji m.in. Aliora, BGŻ BNP Paribas, Getin, mBank, Nest, Pekao, PKO BP i ING Bank Śląski. Prace wdrożeniowe nad tym rozwiązaniem prowadzą, oprócz Pocztowego, m.in. Millennium i Credit Agricole.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies