Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spółka z NewConnect zainwestowała w mPOS-y. Tech Invest ma prawie 9 proc. akcji Paymax

Kwota transakcji to 700 tys. złotych

Notowana na prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie rynku NewConnect wrocławska spółka Tech Invest Group poinformowała o zakupie akcji Paymax. Przedmiotem transakcji jest 7 tys. akcji Paymax a jej wartość to 700 tys. zł. Stanowią one 8,92 proc. w kapitale zakładowym i dają tyle samo głosów na walnym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Przeczytajcie także: Zobaczcie co branża fintech myśli o regulacjach w Polsce

Paymax to polski fintech, który specjalizuje się obsłudze mPOS-ów. To niewielkie urządzenie, które zwykle w połączeniu ze smartfonem i zainstalowaną tam aplikacją mobilną umożliwia przyjmowanie płatności bezgotówkowych. Charakterystyczną cechą mPOS-ów jest też brak opłaty za dzierżawę, bo użytkownik zazwyczaj kupuje urządzenie na własność. Coraz częściej zdarza się także, że mPOS-y mają możliwość samodzielnej komunikacji z centrum rozliczeniowym i nie potrzebują połączenia ze smartfonem.

Przeczytajcie także: ARP będzie budować ekosystem fintech w Polsce

Natomiast Tech Invest Group to, jak wspomniałem na wstępie, notowany na tzw. małym parkiecie fundusz venture capital inwestujący w innowacyjne spółki technologiczne. TIG jest zainteresowany głównie przedsięwzięciami o charakterze niepublicznym. Posiada akcje m.in. takich firm jak producenci gier T-Bull i The Dust, czy firmy SatRevolution, zajmującej się projektowaniem i budową nanosatelitów.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies