Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowości technologiczne w TU Europa. Wśród nich m.in. aplikacja do likwidacji szkód

Ubezpieczyciel wdrożył właśnie dwa rozwiązania, które umożliwiają klientom załatwienie wielu formalności za pomocą smartfonów

Jak deklaruje TU Europa w dzisiejszej informacji prasowej, aplikacja mobilna do obsługi i wyceny szkód komunikacyjnych ma dać korzyści zarówno firmie jak i jej klientom. Powinna ułatwić oraz przyspieszyć proces likwidacji szkody w przypadku uszkodzenia, rozbicia czy kradzieży samochodu. Nowe rozwiązanie prowadzi krok po kroku ubezpieczonego przez całą procedurę, począwszy od oględzin uszkodzonego auta, a skończywszy na ustaleniu wysokości należnego odszkodowania i jego wypłacie.

Przeczytajcie także: Możecie pobrać pełną historię swoich ubezpieczeń komunikacyjnych

Natomiast drugie rozwiązanie o nazwie "Foto Inspektor" umożliwia rozliczenie się z ubezpieczycielem w przypadku innych zdarzeń np. zalania czy włamania. Jak to działa? Po zgłoszeniu szkody na numer telefonu klienta jest wysyłany link, który uruchamia bezpośrednie połączenie z systemem Grupy Europa. Za jego pośrednictwem klient może m.in. przesyłać niezbędne dokumenty, zdjęcia uszkodzonego mienia oraz inne informacje konieczne do likwidacji szkody. Ma także możliwość – po zalogowaniu się na swoje konto w systemie – sprawdzenia, na jakim etapie jest jego sprawa.

Przeczytajcie także: Aviva chce uprościć płatności za ubezpieczenia

Dla klientów, którzy nie chcą korzystać z "Foto Inspektora" za pośrednictwem telefonu, firma przygotowała wersję na komputer. Można ją uruchomić także po odebraniu spersonalizowanego linku w e-mailu. Rozwiązanie desktopowe zawiera takie same funkcje, co wersja mobilna.

W skład Grupy Europa wchodzą dwa towarzystwa ubezpieczeniowe: majątkowe TU Europa i życiowe TUnŻ Europa.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies