Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
TU Europa stawia na e-commerce. Teraz w sprzedaży online znajdziecie ubezpieczenia nieruchomości

Towarzystwo ubezpieczeniowe uruchomiło stronę internetową przygotowaną metodą RWD. Deklaruje, że teraz zakup ubezpieczenia nieruchomości w sieci trwa nie dłużej niż kilka minut i jest prostszy niż kiedykolwiek

Ubezpieczyciele od dawna próbują dorównać branży bankowej, która co prawda pod względem innowacyjności produktów czy kanałów sprzedaży może się pochwalić mniejszymi sukcesami niż fintechy, ale potrafi też ich pomysły wykorzystywać i ciągle jeszcze skutecznie z nimi konkurować. Ale w czasie gdy bankowcy powszechnie oferują już mniej lub bardziej udane aplikacje i obsługę rachunków na urządzeniach mobilnych, branża ubezpieczeniowa jest ciągle kilka kroków z tyłu i zaczyna dopiero rozwijać swój biznes online.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia w aplikacji BZ WBK

Grupa Europa należy do tych ubezpieczycieli, którzy starają się dystans do banków zmniejszyć. W serwisie Cashless mogliście przeczytać o jej aplikacji Screenity służącej do wykupienia polisy chroniącej wyświetlacz telefonu. Natomiast w maju instytucja uruchomiła nową stronę internetową, dzięki której, jak twierdzą jej przedstawiciele, nie wychodząc z domu możecie kupić także inne ubezpieczenia.

Strona została przygotowana metodą RWD, co oznacza, że powinna się wyświetlać równie dobrze na ekranie komputera jak na smartfonie czy tablecie. Ma to poprawić user experience, czyli wygodę korzystania z nowej platformy TU Europa. Czy to się udało, oceńcie sami lub zaczekajcie na aplikację, która, jak zapowiada ubezpieczyciel, ma być dostępna wiosną 2019 r.

Przeczytajcie także: Czy ubezpieczyciele dorównają bankom?

Warto wspomnieć, że TU Europa rozszerzyła ofertę polis sprzedawanych online. Serwis wystartował z ubezpieczeniami turystycznymi iTravel, zdrowotnymi MyHealth, czy polisami na wypadek zniszczenia ekranu smartfona. Teraz wprowadzono ubezpieczenia chroniące nieruchomości. Wśród nich są polisy dla wynajmujących swoje mieszkania oraz dla najemców.

TU Europa obiecuje, że do końca roku rozpocznie sprzedaż ubezpieczeń dla biegaczy, czy polis podróżnych dla osób uprawiających sporty zimowe. W ofercie znajdzie się też nowe ubezpieczenie dla tych, którzy z dużym wyprzedzeniem kupują bilety na koncerty i festiwale muzyczne, ale obawiają się, że choroba lub wypadek sprawią, że nie będą mogli w wydarzeniu uczestniczyć. Dzięki polisie mają szansę odzyskać wydane pieniądze.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies