Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
TU Europa ubezpieczenie sprzeda w sklepie, ale na końcu i tak skorzystacie z aplikacji Screenity

Towarzystwo ubezpieczeniowe będzie rozprowadzać polisy smartfonów w punktach handlowych dzięki współpracy z Team4U

Wyświetlacz smartfona można ubezpieczyć zdalnie w TU Europa od stycznia tego roku dzięki aplikacji Screenity. Mogliście o tym przeczytać w serwisie Cashless w tym miejscu. Teraz polisa będzie dostępna także w 4 tys. małych sklepów z telefonami, w komisach GSM i innych tradycyjnych punktach sprzedaży. Jest to możliwe dzięki współpracy TU Europa z firmą Team4U.

Team4U to właściciel aplikacji Simapka, narzędzia które umożliwia rejestrację kart SIM w punktach handlowych. Firma rozszerza katalog usług dostępnych w aplikacji. Pozwala partnerom m.in. na sprzedaż doładowań i abonamentów telefonicznych. Najnowszą usługą w Simapce jest ubezpieczenie wyświetlacza telefonu sprzedawane w cenie 99 zł rocznie. Produkt ma być oferowany głównie w tych punktach partnerskich, które sprzedają nowe lub używane smartfony.

Przeczytajcie także: Ubezpieczenia w aplikacji BZ WBK

Jak to działa? Podobnie jak w przypadku rejestracji karty SIM, wniosek o polisę wypełni za Was sprzedawca. Po zapłaceniu otrzymacie e-mail z dokumentami i linkiem do aplikacji Screenity, która sprawdzi stan wyświetlacza telefonu. Jeśli test zakończy się pozytywnie, nic więcej nie musicie robić. Natomiast jeśli oprogramowanie stwierdzi, że telefon ma uszkodzony ekran, to ubezpieczyciel sprzeda Wam całkiem inną polisę. Urządzenie zostanie objęte wtedy ochroną od kradzieży z rabunkiem lub włamaniem.

Przeczytajcie także: PZU zaoferuje aplikację telematyczną

Tu Europa oficjalnie nie chce ujawnić, jaką popularnością cieszy się aplikacja Screenity oraz ile polis udało się dzięki niej sprzedać. Z moich informacji wynika jednak, że o wielkim sukcesie nie może być mowy. Tygodniowo sprzedaje się w ten sposób do kilkadziesiąt ubezpieczeń. Polisę na wyświetlacz w smartfonie można też kupić w Play Ubezpieczenia, chociaż tam oferta ciągle ograniczona jest do abonentów tej sieci komórkowej.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies