Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PeP na drodze do przejęcia spółki BillBird. Jest wniosek do UOKiK

BillBird to kolejny zakup PeP po niedawnych akwizycjach m.in. PayUp, PayLane i terminalowej części Kolportera

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów poinformował, że wniosek w sprawie przejęcia kontroli nad BillBird wpłynął 8 lutego 2019 r. To konsekwencja przedwstępnej umowy nabycia krakowskiej spółki podpisanej niedawno przez PeP. Mogliście przeczytaj o tym w serwisie Cashless w tekście, który znajdziecie tutaj. Polskie ePłatności chcą przejąć 100 proc. akcji firmy BillBird.

Przeczytajcie także: Polskie ePłatności znów na zakupach

Informację na temat kolejnej akwizycji planowanej przez PeP jako pierwsza upubliczniła giełdowa spółka OPTeam, która jest mniejszościowym akcjonariuszem Polskich ePłatności. Nie ujawniła jednak kwoty transakcji ani terminu, w którym spodziewa się sfinalizowania akwizycji. Natomiast władze PeP nie chciały komentować swoich planów w tym zakresie.

Dziś UOKiK potwierdził, że przedmiotem zgłoszenia do urzędu jest koncentracja polegająca na przejęciu przez spółkę Centrum Rozliczeń Elektronicznych Polskie ePłatności (należącą do grupy kapitałowej Innova; prowadzącą działalność m.in. w zakresie przetwarzania transakcji bezgotówkowych w Polsce) kontroli nad spółką BillBird (należącą do grupy kapitałowej International Game Technology).

Przeczytajcie także: Polskie ePłatności przejmują PayUp

Polskie ePłatności to jeden z największych w Polsce agentów rozliczeniowych. Firma obsługuje 95 tys. terminali płatniczych, co daje jej trzecie miejsce na rynku, za eService i First Data Polska.

Natomiast BillBird to firma specjalizująca się m.in. w obsłudze płatności za rachunki. Sama spółka ocenia, że jest drugim po Poczcie Polskiej pośrednikiem w przyjmowaniu należności dla masowych wystawców faktur. Swoje usługi świadczy m.in. za pośrednictwem terminali płatniczych działających w punktach handlowych i usługowych. Jest także operatorem automatycznych urządzeń do przyjmowania wpłat, tzw. opłatomatów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies