Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Żabka rezygnuje z licencji KNF-u, ale nie z usług finansowych. Realizować je będą zewnętrzne firmy

Obecnie wpłaty za rachunki w sklepach Żabka obsługuje firma BillBird

Kilka dni temu Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności w charakterze krajowej instytucji płatniczej firmie Żabka Finanse. Spółka ta obsługiwała wpłaty z tytułu rachunków za media realizowane np. w sklepach Żabka. Tekst na temat decyzji KNF możecie znaleźć tutaj.

Przeczytajcie także: KNF cofa licencję Żabka Finanse

Jak się okazuje, KNF cofnęła licencję Żabce Finanse na jej własny wniosek. Dlaczego spółka się na to zdecydowała? – Spółka Żabka Finanse została powołana do życia w celu realizacji usługi przekazu pieniężnego (płatności za drobne rachunki) w pakiecie "Zielone Okienko". W związku z zastąpieniem funkcji Żabka Finanse przez współpracę z podmiotami zewnętrznymi przestała istnieć konieczność funkcjonowania tego podmiotu jako krajowej instytucji płatniczej, stąd wniosek o cofnięcie uprawnień – napisało biuro prasowe Żabki w odpowiedzi na moje pytanie w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Pierwsze pożyczki od FinAi

Wychodzi więc na to, że spółka Żabka Finanse wkrótce może zniknąć z polskiego krajobrazu gospodarczego, choć biuro prasowe firmy nie pisze tego wprost. Dopytałem o to, ale nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi. Z tego co wiem, w przeszłości sieć handlowa miała wobec Żabki Finanse dość ambitne plany. Zamierzano np. wydawać wspólnie z BZ WBK i Mastercardem karty przedpłacone klientom, którzy dotąd stronili od usług bankowych. Natomiast obecnie wpłaty za rachunki w sklepach Żabka realizuje firma BillBird, która posiada licencję KIP od KNF-u.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies