Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Żabka rezygnuje z licencji KNF-u, ale nie z usług finansowych. Realizować je będą zewnętrzne firmy

Obecnie wpłaty za rachunki w sklepach Żabka obsługuje firma BillBird

Kilka dni temu Komisja Nadzoru Finansowego poinformowała o cofnięciu zezwolenia na prowadzenie działalności w charakterze krajowej instytucji płatniczej firmie Żabka Finanse. Spółka ta obsługiwała wpłaty z tytułu rachunków za media realizowane np. w sklepach Żabka. Tekst na temat decyzji KNF możecie znaleźć tutaj.

Przeczytajcie także: KNF cofa licencję Żabka Finanse

Jak się okazuje, KNF cofnęła licencję Żabce Finanse na jej własny wniosek. Dlaczego spółka się na to zdecydowała? – Spółka Żabka Finanse została powołana do życia w celu realizacji usługi przekazu pieniężnego (płatności za drobne rachunki) w pakiecie "Zielone Okienko". W związku z zastąpieniem funkcji Żabka Finanse przez współpracę z podmiotami zewnętrznymi przestała istnieć konieczność funkcjonowania tego podmiotu jako krajowej instytucji płatniczej, stąd wniosek o cofnięcie uprawnień – napisało biuro prasowe Żabki w odpowiedzi na moje pytanie w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Pierwsze pożyczki od FinAi

Wychodzi więc na to, że spółka Żabka Finanse wkrótce może zniknąć z polskiego krajobrazu gospodarczego, choć biuro prasowe firmy nie pisze tego wprost. Dopytałem o to, ale nie otrzymałem jeszcze odpowiedzi. Z tego co wiem, w przeszłości sieć handlowa miała wobec Żabki Finanse dość ambitne plany. Zamierzano np. wydawać wspólnie z BZ WBK i Mastercardem karty przedpłacone klientom, którzy dotąd stronili od usług bankowych. Natomiast obecnie wpłaty za rachunki w sklepach Żabka realizuje firma BillBird, która posiada licencję KIP od KNF-u.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies