Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
NEWS
Polskie ePłatności znów na zakupach. Firma ma umowę przejęcia krakowskiej spółki BillBird

To kolejna akwizycja PeP, które niedawno kupiły m.in. PayUp, PayLane i terminalową część Kolportera

Z raportu bieżącego notowanego na warszawskiej giełdzie OPTeamu, który jest mniejszościowym akcjonariuszem Polskich ePłatności, wynika, że PeP podpisały przedwstępną umowę zakupu 100 proc. akcji krakowskiej firmy BillBird. Finalizacja akwizycji uzależniona jest od uzyskania potrzebnych zgód Komisji Nadzoru Finansowego i Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów a także od spełnienia określonych warunków przez BillBird. OPTeam nie podał kwoty transakcji ani terminu, w którym spodziewa się jej finalizacji.

Przeczytajcie także: Polskie ePłatności przejmują PayUp

Polskie ePłatności to jeden z największych na polskim rynku agentów rozliczeniowych. W niedawnej informacji prasowej spółka chwaliła się, że obsługuje już 95 tys. terminali płatniczych, co daje jej trzecie miejsce na polskim rynku, za eService i First Data Polska. Firmie udało się zbudować tak silną pozycję m.in. dzięki ostatnim akwizycjom. PeP przejęły terminalową część biznesu Kolportera, trójmiejskiego integratora płatności internetowych PayLane oraz należącą do Eurocash firmę PayUp.

Przeczytajcie także: PayLane zniknie z internetu

Natomiast BillBird to firma specjalizująca się m.in. w obsłudze płatności za rachunki. Na swojej stronie internetowej chwali się, że jest drugim po Poczcie Polskiej pośrednikiem w przyjmowaniu należności dla masowych wystawców faktur. Swoje usługi świadczy m.in. za pośrednictwem terminali płatniczych funkcjonujących w stacjonarnych punktach handlowych i usługowych. Jest także operatorem automatycznych urządzeń do przyjmowania wpłat, tzw. opłatomatów.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies