Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy cennik Allegro. Największa platforma e-commerce w Polsce znów podnosi opłaty

Więcej trzeba będzie zapłacić m.in. za wystawienie części i akcesoriów motoryzacyjnych, smartfonów, antyków oraz narzędzi i urządzeń budowlanych

Allegro przypomina swoim klientom, że od 1 lutego zmieniły się opłaty i prowizje dla sprzedających produkty w kategoriach: motoryzacja, kolekcje i sztuka, smartfony i telefony komórkowe, narzędzia. Zmiana oznacza głównie podwyżki, choć są też towary, które można sprzedać mniejszym niż wcześniej kosztem.

Przeczytajcie także: Allegro znosi limit dostaw w ofercie Smart
Platforma ustaliła nową stawkę 1 zł za wystawienie przedmiotów używanych o wartości powyżej 1000 zł, w kategoriach: części samochodowe, części do maszyn, części do innych pojazdów, części i akcesoria motocyklowe, akcesoria samochodowe (z wyłączeniem podkategorii elektronika samochodowa). Złotówkę będzie kosztowało również wystawianie przedmiotów używanych o wartości powyżej 1000 zł w kategoriach: antyki i sztuka oraz kolekcje. Natomiast w przypadku używanych silników, skrzyń, mostów i dyferencjałów stawka za ich oferowanie (przy wartości powyżej 1000 zł) została obniżona z 1,20 zł do 1 zł.

Droższe będzie sprzedawanie telefonów komórkowych, bo prowizja w przypadku tych urządzeń została podwyższona z 4 na 4,5 proc. Jest także wyższa w przypadku długiej listy maszyn i urządzeń budowlanych czy używanych w warsztatach (chodzi m.in. o frezarki, lutownice, myjki ciśnieniowe, młotowiertarki, młoty udarowe, odkurzacze przemysłowe, pistolety do pianki, piły i pilarki, przecinarki do glazury, spawarki, sprężarki i kompresory). Dla tego typu produktów prowizja od sprzedaży wzrosła z 6 proc. do 7 proc. dla przedmiotów, których wartość wynosi do 100 zł oraz 7 zł + 6 proc. od nadwyżki ponad 100 zł dla przedmiotów, których wartość jest większa od tej sumy.

Przeczytajcie także: W polskim e-commerce królują gotówka i pay by linki
Potentat na polskim rynku e-commerce podał również, że od 1 lutego opłata za opcję ceny minimalnej wynosi 10 proc. Wcześniej było to 5 proc. (nie mniej niż 5 zł i nie więcej niż 50 zł).
Nowością jest też termin rozwiązania umowy z Allegro. - Przed zmianą rozwiązanie umowy następowało po upływie 30 dni od daty zakończenia ofert, udziału w licytacji lub skorzystania z opcji kup teraz oraz pod warunkiem uregulowania wszelkich należności za usługi świadczone przez Allegro. Od 1 lutego rozwiązanie umowy następuje 60 dni od momentu wypowiedzenia umowy. Ponadto, do 7 dni od wypowiedzenia, wszystkie oferty wystawione na koncie Allegro zostaną usunięte - poinformowała platforma.
Wcześniej Allegro podwyższyło ceny niektórych swoich usług pod koniec października ubiegłego roku.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies