Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
W Łodzi w aplikacji zbiletem.pl można już kupić bilety miesięczne i okresowe

Aplikacja będzie przypominać użytkownikowi o zbliżającym się terminie wygaśnięcia biletu

Bilet miesięczny w smartfonie? W Łodzi to już możliwe. W aplikacji zbiletem.pl od teraz dostępne są imienne bilety 30- i 90-dniowe obowiązujące w komunikacji miejskiej, a także Wspólny Bilet Łódzko-Zgierski, Wspólny Bilet Łódzko-Pabianicki oraz Wspólne Bilety Aglomeracyjne. Z biletem okresowym w smartfonie można podróżować autobusami, tramwajami oraz pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Przewozów Regionalnych na terenie całej Łodzi.

Przeczytajcie także: Coraz ciaśniej na rynku aplikacji do zakupu biletów
Dotychczas łódzkie "Migawki" (czyli bilety okresowe) były dostępne jedynie na plastikowej karcie – pasażer musiał wypełnić wniosek, pójść do punktu obsługi klienta po odbiór karty, zakodować na niej bilet i aktywować go. Teraz wystarczy podanie podstawowych danych i pobranie aplikacji (na Androida i iOS). Zapłacić można kartą płatniczą, szybkim przelewem internetowym a także Blikiem lub Google Pay.

Okazanie biletu do kontroli wymaga uruchomienia aplikacji. Jeśli jednak w autobusie czy tramwaju nie będzie zasięgu, w smartfonie rozładuje się bateria lub z innych przyczyn aplikacja nie będzie działała, można skorzystać z awaryjnego trybu kontroli poprzez numer Pesel, po okazaniu dowodu osobistego kontrolerowi. Na razie jednak taka możliwość istnieje tylko w pojazdach MPK Łódź, ale nie w pociągach. Aplikacja będzie też przypominać użytkownikowi o zbliżającym się terminie wygaśnięcia biletu, nie ma natomiast jeszcze opcji ustanowienia zlecenia stałego na zakup kolejnych.
Przeczytajcie także: Mobilna sprzedaż biletów w III kw. 2018 r.

Aplikacja zbiletem.pl jest jedną z sześciu umożliwiających zakup biletów transportu miejskiego w aglomeracji łódzkiej. Obok niej działają też SkyCash, moBiLET, JakDojade, mPay i GoPay. Natomiast za ich pomocą, przynajmniej na razie, można kupić jedynie bilety jednorazowe. Bilety miesięczne są dostępne w aplikacjach w ponad 20 polskich miejscowościach, ale głównie w miastach średniej wielkości i mniejszych. Na mobilną sprzedaż biletów okresowych wciąż nie zdecydowały się Warszawa, Trójmiasto czy Poznań.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies