Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Coraz ciaśniej na rynku aplikacji do zakupu biletów. Od dziś w Łodzi działa zbiletem.pl

To już szósta aplikacja, z której podczas podróży komunikacją miejską mogą korzystać mieszkańcy Łodzi

Mieszkańcy i turyści odwiedzający Łódź dotychczas mogli wykorzystać do zakupu biletu komunikacji miejskiej rozwiązania SkyCash, moBiLET, mPay, CallPay i GoPay. Dziś do tego grona dołączyło szóste rozwiązanie, a więc zbiletem.pl. Aplikacja na urządzenia z systemem Android, iOS i Windows umożliwia zakup biletów jednorazowych i krótkookresowych, w tym weekendowych i grupowych.

Przeczytajcie także: Nowa konkurencja dla SkyCash i moBiLET

O aplikacji zbiletem.pl mogliście już swego czasu przeczytać w serwisie Cashless. Pisałem o niej tutaj. Jej operator początkowo oferował możliwość zakupu biletów długookresowych, czyli np. miesięcznych, za pomocą swojej strony internetowej. Aby skorzystać z tej usługi, należało najpierw wejść na stronę www, tam zapłacić za bilet a następnie ściągnąć aplikację mobilną i na nią załadować kupiony wcześniej bilet.

Ta usługa nadal jest dostępna w aplikacji, a jej operator współpracuje na tym polu z władzami kilkunastu miast w Polsce. Rozwiązanie nie do końca jest wygodne, bo wymaga skorzystania z dwóch różnych urządzeń. Zakładam jednak, że to wymóg władz samorządowych, które z bliżej nieznanych mi powodów nie chcą zgodzić się na sprzedaż biletów o większej wartości bezpośrednio na smartfonach.

Przeczytajcie także: Coraz ciekawiej na rynku aplikacji podróżnych

Natomiast bilety jednorazowe i krótkookresowe w aplikacji to już standard na polskim rynku. Teraz są one dostępne także w apce zbiletem.pl. Transakcje w aplikacji obsługiwane są przez PayU. Płatności można dokonać z rachunku karty bankowej, przelewem pay by link lub Blikiem, także w formule one click, dzięki czemu po jednorazowym wprowadzeniu kodu Blik kolejne płatności mogą odbywać się bez tego obowiązku. Z okazji nawiązania współpracy z MPK Łódź zbiletem.pl oferuje 5 tys. 20-minutowych biletów w promocyjnej cenie 1 zł.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies