Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
First Data z nowym właścicielem. Spółkę za 22 mld dolarów przejmuje Fiserv

Fiserv zajmuje się tworzeniem technologii wykorzystywanej do świadczenia usług finansowych

Amerykańska firma technologiczna Fiserv Inc ogłosiła dziś, że kupi obsługującą płatności spółkę First Data Corp za kwotę 22 miliardów dolarów, co jest rekordową kwotą akwizycji w tym sektorze.
Przeczytajcie także: Gotówka niekonieczna by wesprzeć WOŚP
Fiserv zaoferuje 22,74 dolarów za jedną akcję First Data, co oznacza premię w wysokości prawie 30 proc. w stosunku do wtorkowej wyceny tych papierów na giełdzie NYSE. Po zamknięciu transakcji akcjonariusze Fiserv będą posiadać 57,5 proc. akcji połączonej spółki, a akcjonariusze First Data 42,5 proc. Po ogłoszeniu informacji o przejęciu walory First Data zdrożały o 17 proc., a akcje Fiserv spadły na Nasdaq o 7 proc. Ogłoszono też, że szef Fiserv Jeffery Yabuki zostanie dyrektorem generalnym i prezesem połączonej firmy, a dyrektor generalny First Data Frank Bisignano będzie dyrektorem operacyjnym.
Według źródeł agencji Reuters szefostwo Fiserv uznało, że wartość spółki First Data jest niedoszacowana od czasu wejścia na giełdę w 2015 r. Firma zbadała inne podmioty z branży, które były aktywne w pozyskiwaniu akceptantów korzystających z terminali płatniczych i stwierdziła, że First Data jest najlepsza do akwizycji.
Przeczytajcie także: Elavon przejął amerykańską firmę CenPOS

First Data obsługuje transakcje kartami w ponad 6 mln sklepów detalicznych, bankomatów i sklepów internetowych. Firma rozlicza 45 proc. transakcji kart kredytowych i debetowych w USA o wartości 2,2 bln dolarów rocznie. Ma też swoją spółkę-córkę w Polsce. First Data Polska jest jednym z największych operatorów terminali płatniczych nad Wislą. Do FDP należy m.in. marka Polcard.
KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies