Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Elavon na zakupach. Przejął amerykańską firmę CenPOS

Przejmowana spółka oferuje oprogramowanie płatnicze dla dużych przedsiębiorstw

Elavon spodziewa się, że dzięki upublicznionej dzisiaj akwizycji "zwiększy możliwości cyfrowe". Firma tłumaczy, że przedsiębiorcy coraz częściej oczekują, iż pakiety oprogramowania, które wykorzystują do prowadzenia działalności gospodarczej, będą obejmowały także akceptację i przetwarzanie płatności. Przejmowana spółka ma pomóc w dostarczaniu firmom nowych rodzajów produktów płatniczych.

Przeczytajcie także: Większe bezpieczeństwo danych w terminalach

Działający głównie w USA CenPOS koncentruje się na trzech branżach: motoryzacyjnej, turystycznej i rozrywkowej oraz transakcjach B2B (business-to-business). Tworzy m.in. rozwiązania do płatności mobilnych oraz internetowych. Elavon liczy, że strategia dystrybucji i produkty CenPOS uzupełnią jego ofertę.

Prezes Elavona Jamie Walker zwraca uwagę, że coraz więcej firm przy wyborze dostawcy płatności kieruje się systemami oprogramowania, których używa do zarządzania innymi sektorami swojej działalności. Teraz klienci obu firm będą mogli dostać lepiej zintegrowane systemy. Jeśli np. prowadzili sprzedaż zarówno w sklepach stacjonarnych jak i internetowych, i dotychczas musieli korzystać z różnych systemów służących do rozliczania płatności oraz zarządzania rachunkami – teraz dostaną jedno rozwiązanie technologiczne dla obu tych części swojego biznesu.

Przeczytajcie także: Płatności bezgotówkowe zdobywają kolejny rynek

Elavon dostarcza usługi i sprzęt (m.in. terminale POS) do przetwarzania płatności. Firma należy do U.S. Bancorp, która jest też spółką-matką U.S. Bank, piątego co do wielkości banku komercyjnego w Stanach Zjednoczonych. Elavon działa też na polskim rynku m.in. dostarczając terminale płatnicze i rozliczając transakcje.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies