Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Łódzki system biletowy doceniony. Elavon dostał za niego eDukata

Wprowadzone w Łodzi rozwiązanie jako pierwsze w Polsce pozwala na płatność za dokładnie taką liczbę przystanków, jaką się przejechało

W ostatnich tygodniach głośno jest na temat systemu biletowego wdrożonego właśnie we Wrocławiu. Tymczasem w marcu kończy się pilot innego, jeszcze bardziej zaawansowanego rozwiązania wprowadzonego w Łodzi. Tu pasażer komunikacji miejskiej zbliża kartę do terminala wchodząc i wychodząc z pojazdu. Dzięki temu płaci tylko za taką liczbę przystanków, którą faktycznie przejechał.

Przeczytajcie także: Terminale trafią do pociągów Polregio

Nowy system płatności za przejazdy komunikacją testowany jest na dwóch ważnych liniach tramwajowych w Łodzi. Powstał przy współudziale Mennicy Polskiej i firmy Elavon, która rozlicza transakcje płatnicze. Projekt został zauważony i doceniony - otrzymał nagrodę eDukat, którą wręczono w trakcie gali kongresu zorganizowanego przez Fundację Rozwoju Obrotu Bezgotówkowego.

Przeczytajcie także: Słaby miesiąc na rynku kart kredytowych

Specjaliści podkreślają, że taki system płatności za przejazdy komunikacją miejską jak ten testowany w Łodzi, z punktu widzenia finansów pasażerów jest sprawiedliwy, gdyż płacą oni za faktycznie przejechany odcinek trasy. Z drugiej strony jest dużym wyzwaniem dla władz samorządowych, gdyż z jego wprowadzeniem może wiązać się zmiana wpływów z opłat za przejazdy. Po zakończeniu testów Łódź zdecyduje, czy nowy sposób płatności za komunikację miejską rozszerzyć na całe miasto.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies