Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Terminale w pociągach Polregio będą, ale dopiero za pół roku. Urządzenia dostarczy spółka Netii

Dzięki nim za bilet będzie można zapłacić kartą bezpośrednio u obsługi pociągu

O tym, że Przewozy Regionalne (Polregio) zamierzają wyposażyć swoje pociągi w terminale płatnicze, wiadomo od co najmniej kilku miesięcy. W serwisie Cashless mogliście przeczytać o tym np. tutaj. Dziś na temat tego projektu wiadomo nieco więcej dzięki komunikatowi prasowemu opublikowanemu przed chwilą przez Netię. Okazuje się, że to spółka z jej grupy będzie dostawcą urządzeń.

Przeczytajcie także: Koleje Mazowieckie wdrażają terminale płatnicze

Netia pisze, że umowę z Polregio na dostawę i trzyletni serwis terminali płatniczych podpisało konsorcjum złożone ze spółki TK Telekom (Grupa Netii) i firmy S&T Services. W jej ramach do pociągów Przewozów Regionalnych trafi ok. 1,8 tys. mobilnych terminali wraz z akcesoriami takimi jak zapasowe akumulatory, ładowarki sieciowe, folie, futerały, itd. Terminale będą wyposażone w system operacyjny Android i oprócz funkcji płatniczej będą umożliwiać m.in. skanowanie kodów kreskowych i QR oraz obsługiwać programy lojalnościowe. Dostawa urządzeń ma być zrealizowana w ciągu najbliższych sześciu miesięcy, a wartość umowy to ok. 15 mln zł.

Przeczytajcie także: W pociągach Polregio zapłacicie kartami

Natomiast Polregio to nie pierwszy przewoźnik kolejowy w Polsce, który umożliwia w swoich pociągach płatności za bilety kartami. Wiosną ubiegłego roku o wdrożeniu do swoich składów nowoczesnych terminali Pidion informowały Koleje Mazowieckie. W tamtym projekcie wiodącą rolę odgrywała firma MCX Systems, która była dystrybutorem tych urządzeń na polskim rynku. Przypominam także, że za bilet na pociąg można płacić kartą także za pośrednictwem aplikacji mobilnych takich jak np. SkyCash.

Fot. Wikipedia

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies