Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Kartą już możecie płacić w kolekturach Lotto. Wkrótce terminale znajdą się w pociągach Polregio

Totalizator Sportowy właśnie zakończył instalację terminali płatniczych w 870 swoich kolekturach

Jak informuje Rzeczpospolita, od teraz za wszystkie gry sprzedawane w kolekturach TS możecie już płacić kartą. Terminale POS będą instalowane także w nowych punktach z logo Lotto. Rzeczniczka prasowa TS, cytowana przez gazetę mówi, że z testów, w trakcie których klienci dokonali 70 tys. płatności bezgotówkowych, wynika, że wydawali więcej, niż osoby korzystające z gotówki. Natomiast o tym, że TS zamierza wyposażyć swoje kolektury w terminale, mogliście przeczytać jako pierwsi w serwisie Cashless. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

Przeczytajcie także: Totalizator Sportowy wprowadzi płatności kartami

Rzeczpospolita pisze ponadto, że mobilne terminale płatnicze trafią także do pociągów spółki Przewozy Regionalne. Firma kilka dni temu podpisała umowę na wyposażenie swoich składów w nowoczesne urządzenia. Do pociągów Polregio w ciągu najbliższych sześciu miesięcy trafić ma prawie 1,8 tys. nowoczesnych POS-ów. Natomiast terminale na kolei to nie jest już coś zupełnie nowego, bo od ubiegłego roku kartami można płacić m.in. w pociągach Kolei Mazowieckich. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj.

Przeczytajcie także: Koleje Mazowieckie wprowadzają terminale płatnicze

Warto przypomnieć, że jakościowej zmiany w rozwoju sieci akceptacji kart nad Wisłą można spodziewać się w ciągu kilku najbliższych lat. Wszystko za sprawą programu uruchomionego właśnie przez fundację Polska Bezgotówkowa. Fundacja na dofinansowanie instalacji urządzeń POS chce przeznaczyć 600 mln zł pochodzących ze składek m.in. Mastercarda, Visy, banków zrzeszonych w Związku Banków Polskich i agentów rozliczeniowych, takich jak Elavon czy First Data Polcard.

Źródło: Rzeczpospolita

KATEGORIA
INNI NAPISALI
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies