Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Link4 oddało kierowcom 1 mln złotych. Tyle już w sumie wyniosły premie w programie promującym bezpieczną jazdę

W telematycznej promocji Kasa Wraca dotychczas wzięło udział prawie 29 tys. osób

Link4 w kwietniu 2017 r. zaproponowało swoim klientom udział w specjalnym programie, który promuje bezpieczną jazdę, a przy okazji pozwala zapłacić mniej za polisę. Dzięki odpowiedniemu stylowi prowadzenia auta, kierowca może odzyskać do 30 proc. składki. Dotychczas najlepiej spisujący się uczestnik, otrzymał zwrot w wysokości 1,2 tys. zł.

Przeczytajcie także: Link4 stawia na telematykę

Program działa w oparciu o rozwiązania telematyczne. Ubezpieczyciel analizuje styl jazdy poprzez specjalny moduł w aplikacji NaviExpert. Każdy, kto zdecyduje się na ubezpieczenie samochodu w Link4, otrzymuje taką nawigację gratis. Aby uzyskać zwrot części wpłaconej składki, kierowca musi przejechać samochodem z włączoną nawigacją i modułem minimum 200 kilometrów w miesiącu. W tym czasie należy uruchamiać aplikację przez co najmniej pięć dni i pokonać każdego dnia minimum 10 kilometrów.

Analiza uwzględnia przejechany dystans, płynność jazdy i teren, po którym ubezpieczony się porusza. Na jej podstawie kierowca jest klasyfikowany do odpowiedniej kategorii, co decyduje o wysokości przyznanej premii finansowej. Każdy miesiąc jest rozliczany oddzielnie, a zwrot jest sumą miesięcznych premii i jest wypłacany po wygaśnięciu polisy (w postaci moneybacku lub zniżki przy zawarciu kolejnej umowy).

Przeczytajcie także: Link4 na terminalach płatniczych TubaPay

Od startu usługi w kwietniu 2017 r. do programu przystąpiło prawie 29 tys. kierowców, którzy z regularnie włączoną aplikacją przejechali ponad 56 mln kilometrów. Ubezpieczyciel podaje przykłady świadczące o tym, że ci którzy korzystają z apki, rzadziej przekraczają dozwoloną prędkość, czy płynniej przyspieszają i hamują, co przekłada się na mniejsze ryzyko wypadków, ale też daje oszczędności na zużyciu paliwa i zmniejsza koszty wymiany części. Z programu korzystają tylko ci klienci, którzy świadomie go wybierają. Według deklaracji firmy nie oznacza to podnoszenia cen kierowcom, którzy nie chcą, by ich jazda była telematycznie analizowana.

KATEGORIA
INSURTECH
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies