Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Rekordowa miesięczna wartość przelewów Express Elixir. To już 3,1 mld zł

Listopad okazał się pod tym względem lepszy nawet od zaskakująco dobrego października

KIR opublikował dziś listopadowe statystyki zarządzanych przez siebie systemów rozliczeniowych. Najbardziej interesują mnie dane dotyczące systemu Express Elixir. A ten kolejny miesiąc z rzędu pobił rekord, ponieważ za jego pośrednictwem rozliczono transakcje o wartości 3,1 mld zł. To sugeruje, że dynamika wzrostu popularności szybkich przelewów nadal przyspiesza.
Przeczytajcie także: Miesięczna wartość przelewów Express Elixir przekroczyła 3 mld zł
Według najnowszych danych w systemie Express Elixir umożliwiającym realizację przelewów natychmiastowych w listopadzie rozliczono 1,49 mln transakcji. Przypomnę, że miesiąc wcześniej zarejestrowano 1,36 mln transakcji o wartości 3,02 mld zł. A w listopadzie ubiegłego roku było to 601 tys. przelewów na łączną sumę 1,8 mld zł.

Jak podliczył KIR, liczba transakcji zrealizowanych za pomocą Express Elixir w ujęciu rok do roku wzrosła o 147 proc., a wartość o 74 proc. Rekordowy był dzień 30 listopada, kiedy przelewy w tym systemie opiewały na łączną kwotę ponad 207 mln zł.
Przeczytajcie także: Już sto banków spółdzielczych oferuje przelewy natychmiastowe
Za pomocą głównego systemu KIR-u, czyli Elixira, rozliczono w listopadzie 154,32 mln transakcji o łącznej wartości 470,4 mld zł. Natomiast w systemie Euro Elixir, obsługującym rozliczenia krajowe i zagraniczne w euro, wykonano 3,18 mln przelewów o wartości 18,1 mld euro. Tu wzrosty w porównaniu z poprzednim rokiem wyniosły odpowiednio 29 proc. i 27 proc.
KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies