Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Już sto banków spółdzielczych oferuje przelewy natychmiastowe Express Elixir

Do systemu, którego operatorem jest KIR, od początku 2018 r. dołączyło osiemnaście banków spółdzielczych

KIR pochwalił się dzisiaj, że do zarządzanego przez niego systemu Express Elixir przystąpiło już 100 banków spółdzielczych. W komunikacie prasowym opublikowanym z tej okazji czytam też, że tylko w tym roku do tego systemu przystąpiło 18 banków spółdzielczych. Łącznie razem z bankami komercyjnymi w systemie szybkich przelewów od KIR-u znajduje się już zatem 116 instytucji w tym od niedawna Narodowy Bank Polski.

Przeczytajcie także: mBank idzie pod prąd, otwiera oddziały

Tymczasem z danych KIR-u wynika, że we wrześniu przez Express Elixir rozliczono 1,15 mln przelewów o wartości 2,56 mld zł. To rekord od początku działania tego systemu. Poprzedni padł w sierpniu, gdy odnotowano 1,1 mln przelewów na niecałe 2,5 mld zł. Dla porównania we wrześniu ubiegłego roku dzięki Express Elixir zrealizowano ok. 402 tys. przelewów na kwotę 1,45 mld zł. W II kw. przez system tej firmy zleciliście 2,69 mln przelewów ekspresowych o wartości 7 mld zł. Kwartał wcześniej transakcji było 2,2 mln na kwotę 5,9 mld zł.

Przeczytajcie także: Przelewy ekspresowe znowu przyspieszyły

Natomiast według NBP przez konkurencyjny dla Express Elixira system przelewów ekspresowych Blue Cash, oferowany przez trójmiejską spółkę Blue Media, w II kw. 2018 r. rozliczono 1,95 mln przelewów o wartości 2,25 mld zł. Dla porównania w I kw. tego roku przelewów było 1,63 mln o wartości 1,93 mld zł. Miesiące kwiecień-czerwiec 2018 r. były rekordowe w historii tego systemu.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies