Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
mBank idzie nieco pod prąd. Będzie otwierać nowe placówki w mniejszych miastach

Prezes instytucji, Cezary Stypułkowski zadeklarował, że mBank otworzy wkrótce 20 nowych oddziałów w miejscowościach z liczbą mieszkańców do ok. 60 tys. osób

Dzisiejsza deklaracja Cezarego Stypułkowskiego, prezesa mBanku, o zamiarze rozbudowy sieci placówek stacjonarnych może być zaskakująca z co najmniej dwóch powodów. Po pierwsze mBank chce uchodzić za jeden z najbardziej cyfrowych banków w Polsce, a jego serwisy internetowy i mobilny należą do najbardziej rozwiniętych na polskim rynku. Po drugie duża część specjalistów jest zdania, że sektor bankowy nad Wisłą ma zbyt wysokie koszty, a sposobem na ich obniżenie jest zmniejszenie liczby placówek. Sprzyjać temu ma zmiana przyzwyczajeń klientów, którzy coraz chętniej korzystają z usług finansowych zdalnie.

Przeczytajcie także: Bogaci będą mieli lepiej w mBanku

Ale wydaje się, że władze mBanku dobrze przemyślały swoją decyzję. – Z naszych badań wynika, że nasza marka jest dobrze rozpoznawalna w segmencie klientów, który nas najbardziej interesuje, a więc wśród osób młodych i wykształconych. Niestety w niektórych miastach średniej wielkości brakuje nam fizycznej obecności, a to bywa barierą w nawiązaniu relacji z takimi klientami – powiedział Cezary Stypułkowski.

Przeczytajcie także: Orange Finanse zaprzestają odnawiania lokat i niektórych kart

Zdaniem prezesa mBanku w najbliższym czasie kierowana przez niego instytucja otworzy ok. 20 tzw. lekkich placówek. – Proszę jednak pamiętać, że mamy dość elastyczny model działania, który pozwala nam nie tylko otworzyć nowe placówki, ale i je zamknąć w razie konieczności – powiedział Cezary Stypułkowski. Na koniec III kw. bieżącego roku mBank miał 354 placówki różnego formatu. We wrześniu ubiegłego było ich 332. W tym samym czasie w całym sektorze, jak wynika z danych Komisji Nadzoru Finansowego, liczba placówek bankowych zmniejszyła się z 13,8 tys. do ok. 13,1 tys.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies