Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Fintech to nie tylko usługi dla klientów indywidualnych. Startuje NEO

Spółka będzie pomagać dużym firmom w zabezpieczaniu się przed ryzykiem walutowym

Większość znanych na świecie fintechów to firmy specjalizujące się w obsłudze klientów indywidualnych. Można jednak znaleźć przedstawicieli nowoczesnych technologii, którzy oferują usługi korporacjom. Jednym z nich jest NEO Capital Markets, hiszpańska spółka, która właśnie dostała licencję tamtejszego regulatora, a zamierza rozpocząć w najbliższym czasie działalność w Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii a także w Polsce.

Przeczytajcie także: ING może mieć problemy z Twisto

Przedstawicielem i szefem NEO na kraje Europy Środkowej i Wschodniej, w tym i Polskę, jest Marcin Grabiszewski, wieloletni pracownik Citibanku w Polsce i Londynie. Grabiszewski podkreśla, że reprezentowana przez niego instytucja została zarejestrowana jako firma inwestycyjna uprawniona do oferowania instrumentów pochodnych na rynku Forex. Dzięki temu może świadczyć usługi doradztwa w zakresie zarządzania ryzykiem walutowym, a wkrótce wdrożyć ma własną platformę transakcyjną.

Przeczytajcie także: Revolut wprowadzi ofertę dla dzieci

Dzięki nowemu narzędziu klienci korporacyjni uzyskają dostęp do takich instrumentów zabezpieczających ich kontrakty w walutach obcych, jak forwardy, opcje czy swapy. Przedsiębiorstwa będą mogły zabezpieczać swoje pozycje w około 90 różnych walutach. – Dostęp do pełnej gamy instrumentów to dla nas klucz do budowania rozwiązań ułatwiających pracę managerom firm – mówi Laurent Descout współzałożyciel NEO.

KATEGORIA
FINTECHY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies