Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Zmiany w cenniku Citi. Zapłacicie za zbliżaki i nadpłatę na rachunku kredytówki

Zmiany w tabeli opłat banku wejdą w życie 1 marca przyszłego roku

Pomału zaczynam przyzwyczajać się do zmian cennika wprowadzanych przez Citi Handlowy w okolicach Sylwestra. Bank zrobił tak ostatnio w ubiegłym roku, a w tym ten manewr powtórzył. Tym razem zmian nie ma dużo, ale te które są, w większości są dla klientów niekorzystne.

Przeczytajcie także: mBank uruchomił wypłaty gotówki zbliżeniowo

Po pierwsze pojawia się opłata za korzystanie z tzw. zbliżaka, czyli karty bezstykowej w formie naklejki. Dotychczas posługiwanie się tym instrumentem było bezpłatne. Teraz trzeba będzie z tego tytułu wyłożyć 5 zł miesięcznie. Opłata jest bezwarunkowa, co oznacza, że nie ma sposobu, aby jej uniknąć wykazując się np. dużą aktywnością w korzystaniu z naklejki. Nowa opłata nie dotyczy zbliżaków wydanych w okresie od 18 grudnia 2011 roku do 9 sierpnia 2012 roku.

Ponadto Handlowy wprowadza do cennika opłatę za wydanie i możliwość korzystania z kart dodatkowych wydanych do kart Silver, Gold, World, PremierMiles i Platinum. Opłata wynosi dla pierwszej z nich 4 zł miesięcznie a dla Platinum – 11 zł miesięcznie. Pozostałe kosztować będą 9 zł miesięcznie. Nowe opłaty dotyczą kart wydanych od 1 marca 2018 roku.

Przeczytajcie także: Terminale wkraczają do urzędów skarbowych

Citi wycofuje także ze swojej oferty kartę Citibank Student oraz ubezpieczenie pod nazwą Pakiet Bezpieczeństwa. Wprowadza opłatę w wysokości 20 zł z tytułu nadpłaty powstałej na rachunku karty kredytowej. Jeżeli dodatnie saldo kredytówki przekroczy 200 zł, użytkownik zapłaci z tego tytułu bankowi 20 zł. Jak podaje biuro prasowe Handlowego nadpłata występuje w sytuacji, gdy klient wpłaca na rachunek karty więcej niż wynosi zadłużenie. Z tego co wiem, niektóre banki borykają się z traktowaniem rachunku kredytówki jak konta bieżącego. Wykorzystują to np. osoby ukrywające się przed komornikami.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies