Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Skarbówka otwiera się wreszcie na karty. Terminale trafią do wszystkich kas obsługiwanych w urzędach przez Monetię

Spółka prowadzi punkty kasowe w około 150 urzędach skarbowych w całym kraju

Smutną prawdą pozostaje fakt, że choć to Ministerstwu Finansów powinno chyba najbardziej zależeć na migracji obrotu gotówkowego na bezgotówkowy, to w większości należących do niego urzędów skarbowych wciąż nie można płacić kartami. Na szczęście to się zmienia. Przynajmniej jeśli chodzi o te urzędy, które obsługę kasową powierzają zewnętrznym firmom.

Przeczytajcie także: Koniec konsultacji ustawy o terminalach

Jeden z czytelników Cashless przesłał wiadomość na adres alert@cashless.pl, w której twierdził, że kartą można już płacić w punktach kasowych urzędów skarbowych obsługiwanych przez firmę Monetia. Informację tę potwierdziłem u Piotra Zięby, członka zarządu tej spółki.

Z jego słów wynika, że aktualnie trwa instalacja terminali w obsługiwanych przez Monetię ok. 150 urzędach skarbowych. Rozliczaniem transakcji w tych maszynach zajmuje się firma eCard. Jak mówi przedstawiciel Monetii, decyzja o instalacji POS-ów to wynik wielu czynników, m.in. wymogów dotyczących umożliwienia petentom wnoszenia opłat bezgotówkowo, stawianych firmom obsługującym punkty kasowe przez urzędy skarbowe.

Przeczytajcie także: BZ WBK zwraca prowizje za karty

Piotr Zięba dodaje, że innym czynnikiem mającym wpływ na decyzję o wprowadzeniu płatności bezgotówkowych kartami były zdarzające się reklamacje ze strony klientów. – W części z naszych punktów posiadaliśmy terminale, w których świadczyliśmy usługę cash advance, czyli wypłatę gotówki z rachunku bankowego. Bardzo często jednak usługa ta jest obarczona prowizją przez wydawców kart a klienci podejrzewali, że to my pobieraliśmy od nich dodatkowe opłaty z tego tytułu – wyjaśnia Piotr Zięba.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies