Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PKN ogłosił szczegóły Orlen Pay. Możecie zapłacić przy dystrybutorze co drugiej stacji koncernu

Płocki koncern poinformował dziś, że płatności w aplikacj Orlen Mobile dostępne są na 1300 stacjach w kraju oraz w całej (ponad 400 stacji) należącej do niego czeskiej sieci Benzina. Orlen dysponuje w kraju i za granicą łącznie ok. 2800 stacjami paliw

O tym, że w największej w Polsce sieci stacji paliw można już płacić przy pomocy rozwiązania Orlen Pay mogliście przeczytać jako pierwsi w serwisie Cashless w sobotę rano. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Rozwiązanie jest funkcją aplikacji Orlen Mobile dostępnej na urządzenia z systemem Android i iOS. Dziś Orlen ujawnił szczegóły wdrożenia.
Przeczytajcie także: Orlen Mobile to aplikacja, którą zapłacicie za tankowanie na Orlenie
Koncern podał, że nowa wersja aplikacji Orlen Mobile, oprócz płatności przy dystrybutorze, daje też między innymi dostęp do historii transakcji oraz możliwość zbierania punktów Vitay. W okresie promocyjnym klientom, którzy po zapłaceniu rachunku za paliwo będą chcieli kupić coś w sklepie lub skorzystać z gastronomii na stacji, firma oferuje w aplikacji kupony rabatowe. Z apki można skorzystać na jednej z 1,3 tys. stacji Orlenu w Polsce oraz na wszystkich ok. 400 stacjach należącej do polskiej firmy czeskiej sieci Benzina.
Przeczytajcie także: Paragon niepotrzebny aby sprzedawać paliwo przez aplikację
Żeby skorzystać z Orlen Pay musicie zainstalować aplikację Orlen Mobile, a następnie zarejestrować się, czyli podać podstawowe informacje (imię i nazwisko, adres zamieszkania) oraz ewentualnie nazwę firmy, jeśli jesteście przedsiębiorcami i faktury za tankowane paliwo chcecie zaliczać w koszty prowadzonej działalności. Proces kończy się wprowadzeniem kodu otrzymanego SMS-em. Później musicie jeszcze dodać do apki swoją kartę bankową, debetową lub kredytową. W trakcie wizyty na stacji po zatankowaniu skanujecie kamerą swojego smartfonu kod QR znajdujący się na dystrybutorze i potwierdzacie płatność. Jak to wygląda dokładnie, możecie przeczytać tutaj.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies