Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Faktury w internecie już można opłacać z Google Pay. Nowość w BOK-ach obsługiwanych przez Blue Media

Pierwszą firmą, która korzysta z nowego rozwiązania, jest UPC, dostawca telewizji kablowej, telefonii i internetu

Blue Media udostępniły Google Pay jako jeden ze sposobów płatności w obsługiwanych przez siebie sklepach, serwisach internetowych oraz biurach obsługi klienta wystawiających faktury. W zależności od wybranej przez odbiorcę płatności formy implementacji Google Pay jego klienci będą mogli płacić przy pomocy tego rozwiązania bezpośrednio na jego stronie internetowej lub po przekierowaniu do bramki płatniczej.
Blue Media przypomina, że aby zacząć korzystać z Google Pay, należy wcześniej pobrać aplikację lub poprzez stronę internetową pay.google.com wprowadzić dane swojej karty płatniczej. Możliwość skonfigurowania usługi istnieje także po wyborze metody płatności w sklepie internetowym.

Przeczytajcie także: Boicie się podawać numer karty w serwisach Netflix albo Spotify?
To kolejna decyzja powodująca rozszerzenie dostępności Google Pay na polskim rynku. Tydzień temu PayU poinformowało, że zwiększa możliwość korzystania z tej usługi. Jest ona teraz opcją dla wszystkich klientów korzystających z przeglądarkowych wersji sklepów obsługiwanych przez tę firmę w całej Europie. Dotychczas spółka umożliwiała przyjmowanie płatności Google Pay tylko tym obsługiwanym przez siebie sklepom, które oferowały aplikacje mobilne.
Przypomnę też, że według wniosków najnowszego raportu IAB Polska wejście na polski rynek systemów płatności oferowanych przez Google i Apple było jednym ważniejszych czynników, które wpłynęły pozytywnie na rozwój mobilnych usług finansowych w Polsce. W ciągu trzech lat (2014-2017) odsetek użytkowników smartfonów wykorzystujących je do płatności czy przelewów wzrósł o 17 punktów procentowych – z 42 proc. do 59 proc.
Przeczytajcie także: Szukacie banku, który pozwala płacić mobilnie? Tu znajdziecie listę instytucji
W Polsce z Google Pay mogą korzystać osoby posiadające kartę debetową lub kredytową w jednym z 14 banków, które uczestniczą w programie. Taką możliwość oferują m.in.: Alior, BGŻ BNP Paribas, BPS, ING, mBank, Santander, Raiffeisen Polbank. Z niedawnego raportu cashless wynika, że na koniec II kwartału tego roku ze zbliżeniowych płatności mobilnych wszystkich systemów mogło korzystać w Polsce ponad 1,3 mln klientów. To wzrost w porównaniu z końcem I kwartału o ponad 300 tys. oraz o prawie milion w porównaniu do czerwca roku ubiegłego.

Z płatności online Blue Media korzystają firmy wystawiające dużą liczbę faktur jak Play, NC+ i UPC oraz takie sklepy internetowe jak Duka.pl, TravelPlanet.pl czy e-sklep Agencji Mienia Wojskowego.
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies