Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
PayU rozszerza dostęp do Google Pay. Teraz usługa pojawiła się także w przeglądarkowych wersjach sklepów

Spółka deklaruje, że nowa forma płatności doda się automatycznie we wszystkich sklepach obsługiwanych przez PayU w Europie

Jeżeli jeszcze robicie zakupy internetowe na komputerze, albo korzystacie z przeglądarkowych wersji sklepów online na smartfonach, to mam Wam do przekazania ważną wiadomość. PayU poinformowało właśnie o rozszerzeniu współpracy z Google i udostępnieniu płatności Google Pay wszystkim klientom ubsługiwanych przez siebie sklepów internetowych w Europie.

Przeczytajcie także: Google Pay dla klientów banków BPS

Jak powiedziano mi w biurze prasowym PayU w Polsce, nowość polega na tym, że dotychczas spółka umożliwiała przyjmowanie płatności Google Pay tylko tym obsługiwanym przez siebie sklepom, które oferowały aplikacje mobilne. Teraz Google Pay trafia także do webowych wersji sklepów. Przy czym ich właściciele nie muszą nic robić, by wdrożyć nowe płatności – mają one pojawić się automatycznie po zainicjowaniu transakcji przez klienta.

Przeczytajcie także: Płatności Google Pay zniklnęły z aplikacji Pyszne.pl

Gorsza wiadomość jest natomiast taka, że jeśli chcecie nadal korzystać z Google Pay w aplikacjach, to ich operatorzy muszą zaktualizować swoje oprogramowanie. W rezultacie płatności Google Pay zniknęły z niektórych apek. Od niedawna za pomocą tej usługi nie można na przykład doładować konta w aplikacji SkyCash. Google Pay jako forma płatności zniknęła także z aplikacji Pyszne.pl, o czym mogliście przeczytać tutaj.

KATEGORIA
E-COMMERCE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies