Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
80 tys. nowych terminali płatniczych. To wynik programu Polska Bezgotówkowa na koniec września

Fundacja Polska Bezgotówkowa poinformowała, że po trzech kwartałach działania promocyjnego programu udostępniania POS-ów ponad 80 tys. urządzeń trafiło w ręce przedsiębiorców

Na terminalach zainstalowanych w ramach Programu Polska Bezgotówkowa zrealizowano dotychczas ponad 10 mln transakcji, za łączną kwotę ponad 600 mln złotych. Według danych fundacji, przedsiębiorcy, którzy przystąpili do programu, reprezentują ponad 350 rodzajów działalności. Na terminal najczęściej decydują się właściciele sklepów, restauracji, zakładów fryzjersko-kosmetycznych, podmiotów oferujących usługi weterynaryjne oraz transportowe.
Przeczytajcie także: Widać efekty programu Polski Bezgotówkowej
– Jak wskazują nasze wewnętrzne analizy praktycznie wszyscy przedsiębiorcy (95 proc.), którzy przystąpili do programu, są gotowi polecić go innym. Ponadto właściciele firm, którzy zdecydowali się na instalację terminala, jasno podkreślają pozytywną reakcję swoich klientów, którzy praktycznie od razu przechodzą na płatności bezgotówkowe – uważa prezes fundacji Polska Bezgotówkowa Mieczysław Groszek. Urządzenia z programu działają już w 7,3 tys. miejscowościach na terenie całej Polski. Ponad połowa z nich (55 proc.) została zainstalowana w pięciu województwach: mazowieckim, śląskim, wielkopolskim, małopolskim oraz dolnośląskim.

Przeczytajcie także: "Mapa Polski bezgotówkowej"
Przypomnę, że według ostatnich danych opublikowanych przez Narodowy Bank Polski, na koniec czerwca na polskim rynku funkcjonowało prawie 705 tys. terminali płatniczych. To prawie 50 tys. więcej niż na koniec marcu tego roku i o ok. 120 tys. więcej w porównaniu z czerwcem 2017 roku. W ramach programu Polska Bezgotówkowa małe i średnie firmy, a także urzędy i instytucje publiczne mogą otrzymać za darmo POS-y oraz możliwość przyjmowania na nich płatności kartami przez co najmniej rok bez dodatkowych kosztów.
KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies