Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bydgoszcz to kolejne miasto w Polsce, w którym karta bankowa stała się biletem. Rusza Open Payment System

Wcześniej podobne rozwiązanie uruchomiono m.in. we Wrocławiu

Mennica Polska poinformowała dziś w komunikacie prasowym o uruchomieniu Open Payment System w kolejnym polskim mieście, tym razem w Bydgoszczy. We wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się lub w najbliższym czasie zostaną zainstalowane nowoczesne kasoterminale zbliżeniowe, w których za przejazd można zapłacić zwykłą kartą bankową bez karty miejskiej i bez konieczności drukowania papierowego biletu. W razie kontroli wystarczy zbliżyć kartę do czytnika kontrolerskiego.

Przeczytajcie także: Rusza pilotaż systemu biletowego w Bydgoszczy

Jak pisze Mennica Polska w informacji prasowej, działanie nowego rozwiązania upraszcza proces zakupu biletu ograniczając go do dwóch kroków – wyboru odpowiedniego biletu na dotykowym ekranie, a następnie zbliżenia karty płatniczej do czytnika, które równoznaczne jest z nabyciem i skasowaniem biletu, a tym samym uzyskaniem uprawnienia do przejazdu. Analogicznie za przejazd będzie można zapłacić smartfonem obsługującym technologię HCE, Google Pay i Apple Pay.

Jacek Sieński, dyrektor działu handlowego płatności elektronicznych Mennicy Polskiej zapewnia, że zakup biletu w elektronicznej formie trwa ułamki sekund. – Bezpieczeństwo każdej transakcji z użyciem nowego systemu jest zgodne ze standardami organizacji płatniczych Mastercard i Visa, co daje komunikacji miejskiej gwarancję najwyżej jakości i bezpieczeństwa – podkreśla przedstawiciel Mennicy.

Przeczytajcie także: Łódź rozszerza testy systemu płatności za bilety

Bydgoszcz jest drugim po Wrocławiu miastem w Polsce z bezgotówkowym systemem biletowym w komunikacji miejskiej obejmującym całe miasto. W obu opłaty za przejazd rozlicza First Data Polska. – Cieszę, że razem z Mennicą Polską, Visą i Mastercardem przyczyniamy się do wcielania w życie idei smart city w polskich miastach – mówi Krzysztof Polończyk, prezes FDP. Testy podobnych rozwiązań do tego z Bydgoszczy prowadzone są w kilku innych aglomeracjach, m.in. na Śląsku, w Łodzi i Trójmieście.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies