Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Bydgoszcz to kolejne miasto w Polsce, w którym karta bankowa stała się biletem. Rusza Open Payment System

Wcześniej podobne rozwiązanie uruchomiono m.in. we Wrocławiu

Mennica Polska poinformowała dziś w komunikacie prasowym o uruchomieniu Open Payment System w kolejnym polskim mieście, tym razem w Bydgoszczy. We wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej pojawiły się lub w najbliższym czasie zostaną zainstalowane nowoczesne kasoterminale zbliżeniowe, w których za przejazd można zapłacić zwykłą kartą bankową bez karty miejskiej i bez konieczności drukowania papierowego biletu. W razie kontroli wystarczy zbliżyć kartę do czytnika kontrolerskiego.

Przeczytajcie także: Rusza pilotaż systemu biletowego w Bydgoszczy

Jak pisze Mennica Polska w informacji prasowej, działanie nowego rozwiązania upraszcza proces zakupu biletu ograniczając go do dwóch kroków – wyboru odpowiedniego biletu na dotykowym ekranie, a następnie zbliżenia karty płatniczej do czytnika, które równoznaczne jest z nabyciem i skasowaniem biletu, a tym samym uzyskaniem uprawnienia do przejazdu. Analogicznie za przejazd będzie można zapłacić smartfonem obsługującym technologię HCE, Google Pay i Apple Pay.

Jacek Sieński, dyrektor działu handlowego płatności elektronicznych Mennicy Polskiej zapewnia, że zakup biletu w elektronicznej formie trwa ułamki sekund. – Bezpieczeństwo każdej transakcji z użyciem nowego systemu jest zgodne ze standardami organizacji płatniczych Mastercard i Visa, co daje komunikacji miejskiej gwarancję najwyżej jakości i bezpieczeństwa – podkreśla przedstawiciel Mennicy.

Przeczytajcie także: Łódź rozszerza testy systemu płatności za bilety

Bydgoszcz jest drugim po Wrocławiu miastem w Polsce z bezgotówkowym systemem biletowym w komunikacji miejskiej obejmującym całe miasto. W obu opłaty za przejazd rozlicza First Data Polska. – Cieszę, że razem z Mennicą Polską, Visą i Mastercardem przyczyniamy się do wcielania w życie idei smart city w polskich miastach – mówi Krzysztof Polończyk, prezes FDP. Testy podobnych rozwiązań do tego z Bydgoszczy prowadzone są w kilku innych aglomeracjach, m.in. na Śląsku, w Łodzi i Trójmieście.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies