Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy system biletowy w Łodzi. Miasto rozszerza testy na kolejną linię

Dzięki temu możliwe będzie rozliczanie przejazdów przesiadkowych jako jednej podróży

Mennica Polska, czyli operator nowego systemu biletowego w Łodzi, poinformowała przed chwilą w komunikacie prasowym o rozszerzeniu testów tego rozwiązania na kolejną linię. Od września ubiegłego roku pasażerowie w nowy sposób mogą płacić za przejazd tramwajami linii nr 10. Od stycznia przez kolejne 12 miesięcy będą mogli to robić także w pojazdach linii 11.

Przeczytajcie także: Nowy system biletowy w Bydgoszczy już w październiku

Charakterystyczną cechą testowanego w Łodzi systemu jest to, że aby opłacić przejazd nie trzeba drukować papierowego biletu. Przy tym płaci się za faktycznie przejechany odcinek trasy. W tym celu pasażer zbliża swoją kartę bankową Mastercard lub Visa do kasoterminala podczas wejścia do pojazdu a następnie podczas wyjścia z niego. Rozszerzenie testów na drugą linię oznaczać będzie możliwość przesiadki i rozliczenie przejazdu jako jednej podróży, co będzie korzystne finansowo dla pasażera.

Tymczasem jak donosi łódzka Gazeta Wyborcza nowy system sprawia też problemy. Gazeta pisze, że po wakacjach natrafienie na tramwaj wyposażony w nowe kasoterminale graniczy z cudem a nawet jeśli uda się wsiąść do składu posiadającego urządzenia te zwykle nie działają. MPK tłumaczy się, że to wynik awarii i wkrótce wszystkie pojazdy będą jeździć ze sprawnymi kasoterminalami.

Przeczytajcie także: Zbliża się koniec papierowych biletów na autobusy

Natomiast systemy opłat za przejazdy komunikacją miejską za pomocą zbliżeniowych kart bankowych i bez drukowania papierowych kartoników to coraz popularniejsze rozwiązanie w Polsce. Od wiosny działa ono we Wrocławiu a lada dzień ma ruszyć w Bydgoszczy. Kolejne ośrodki jak Trójmiasto i aglomeracja Śląska pracują nad wdrożeniami.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies