Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowy system biletowy w Bydgoszczy już w październiku. Za przejazd zapłacicie kartą lub smartfonem

Rozwiązanie dostarczy Mennica Polska. Przy wdrożeniu pomaga First Data

Mennica Polska poinformowała przed chwilą w komunikacie prasowym o terminie wdrożenia nowego systemu biletowego w Bydgoszczy. Zgodnie z planami spółki i miasta ma to się stać już na początku przyszłego miesiąca. Mennica dostarczy i zainstaluje automaty biletowe we wszystkich pojazdach komunikacji miejskiej.

Przeczytajcie także: Bydgoszcz idzie w ślady Wrocławia

Urządzenia umożliwiać będę wniesienie opłaty za przejazdy zbliżeniową kartą bankową lub smartfonem bez konieczności drukowania papierowego biletu. Maszyny będą też obsługiwać Bydgoską Kartę Miejską co oznacza, że pozwolą na sprawdzenie jej stanu oraz zakodowanie biletu okresowego kupionego przez internet. W ramach umowy miasto otrzyma także czytniki kontrolerskie umożliwiające sprawdzenie ważności zakupionego biletu.

Wcześniej podobny system biletowy uruchomiono we Wrocławiu. O tym, że Bydgoszcz zamierza pójść w jego ślady, wiadomo już od kilku miesięcy. W serwisie Cashless mogliście przeczytać o tym m.in. tutaj. A to, że jedną z firm pomagających w tym wdrożeniu będzie First Data Polska, zapowiadał w rozmowie ze mną prezes tej firmy w Polsce Krzysztof Polończyk. Wywiad znajdziecie tutaj. Oba projekty wspierają też organizacje płatnicze Mastercard i Visa.

Przeczytajcie także: Kolejne miasta wdrożą nowe systemy biletowe

Natomiast z komunikatu prasowego Mennicy Polskiej wynika, że wkrótce spółka rozpocznie testy swojego systemu biletowego w dwóch kolejnych ośrodkach miejskich, a więc w Gdańsku i w aglomeracji Śląskiej. Umowa z pierwszym z nich przewiduje instalację 23 biletomatów pokładowych w 15 autobusach kursujących pomiędzy Lotniskiem im. Lecha Wałęsy a centrum miasta. Z kolei w ramach umowy zawartej z Komunikacyjnym Związkiem Komunalnym Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego w Katowicach nowoczesne automaty biletowe pozwalające na zakup z użyciem zbliżeniowej karty płatniczej, pojawią się w 28 pojazdach jednej linii autobusowej oraz jednej tramwajowej.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies