Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nie tylko w kolekturach własnych. Totalizator Sportowy wprowadzi płatności kartami we wszystkich punktach Lotto

Wdrożenie będzie możliwe dzięki integracji terminali płatniczych z systemem sprzedażowym. Prace nad tym mają się zakończyć jeszcze w tym roku

Z nieoficjalnych informacji wynika, że Totalizator Sportowy zamierza wprowadzić możliwość płatności kartami za zakłady w grach losowych we wszystkich punktach Lotto w Polsce. Spółka chce w ten sposób kontynuować rozpoczęty w tym roku projekt, w ramach którego terminale płatnicze zainstalowano we wszystkich kolekturach własnych TS. Informację tę przed chwilą potwierdziło biuro prasowe spółki w odpowiedzi na mojego mejla w tej sprawie.

Przeczytajcie także: Wkrótce nowy przetarg na terminale na Poczcie Polskiej

– Celem Totalizatora Sportowego jest wprowadzenie płatności bezgotówkowych do wszystkich punktów sprzedaży oferujących gry Lotto w kanale stacjonarnym – napisał Damian Wiśniewski z biura rzecznika prasowego TS. Projekt obejmie więc m.in. tzw. kolektury prawne, a więc indywidualnych partnerów spółki prowadzących punkty handlowe i usługowe. Łącznie jest to ponad 12 tys. miejsc w kraju, w których dziś można grać w Lotto płacąc jedynie gotówką.

Jak pisze Wiśniewski, wdrożenie płatności bezgotówkowych w tych placówkach będzie możliwe po zintegrowaniu terminala płatniczego z systemem sprzedażowym. – Aktualnie trwają intensywne prace nad wdrożeniem tego rozwiązania. Najprawdopodobniej w grudniu 2018 roku terminale w kolekturach sieci własnej zostaną zintegrowane. Od 2019 roku planowane jest sukcesywne ich wdrażanie do kolektur prawnych – napisał przedstawiciel TS.

Przeczytajcie także: Kasoterminale w Bydgoszczy już w październiku

Wcześniej, bo prawdopodobnie w IV kw. bieżącego roku płatności bezgotówkowe za gry Lotto mają pojawić się u kolejnych partnerów sieciowych TS, z którymi prowadzone są obecnie rozmowy na ten temat. Obsługują oni łącznie ok. 4 tys. punktów Lotto. Obecnie transakcje kartami za gry możliwe są już m.in. w takich sieciach handlowych jak Inmedio, LTR, Relay czy Carrefour.

Natomiast w sieci własnej TS liczącej ok. 870 punktów płatności kartami możliwe są od lutego bieżącego roku. Jak podaje spółka, obecnie udział wartości transakcji bezgotówkowych w wartości transakcji ogółem w kolekturach własnych wynosi 7,57 proc. (dane za lipiec 2018 r.). – Z miesiąca na miesiąc zauważamy stały wzrost tego wskaźnika – deklaruje Damian Wiśniewski.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies