Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Terminale płatnicze w placówkach Poczty Polskiej: wkrótce nowy przetarg na obsługę urządzeń

Poczta zamierza ogłosić przetarg najpóźniej w październiku bieżącego roku

Jak dowiedziałem się w biurze prasowym Poczty Polskiej, spółka pracuje nad warunkami nowego przetargu na obsługę terminali płatniczych. Obecnie urządzeniami znajdującymi się w jej placówkach zarządza firma eService, która wygrała poprzedni rozstrzygnięty w lutym 2016 r. Ale umowa podpisana wówczas z eService kończy się w I kw. przyszłego roku. Konkurs ofert na obsługę POS-ów w kolejnych latach ma zostać ogłoszony najpóźniej w październiku bieżącego roku.

Przeczytajcie także: eService wygrał przetarg na obsługę Poczty Polskiej

Na razie nie wiadomo, czy umowa ze zwycięzcą będzie miała podobny zakres jak kontrakt podpisany dwa lata temu z eService. Przypomnę, że w jego ramach firma ta obsługuje 8,5 tys. terminali w ok. 4,7 tys. placówek własnych PP. Wartość umowy opiewa na 12,1 mln zł. eService obsługuje nie tylko transakcje bezgotówkowe kartami, ale świadczy także parę usług dodatkowych takich jak płatności Blikiem czy wypłaty gotówki cash advance. Niestety, umowa z PP nie obejmuje instalacji terminali w agencjach pocztowych, co może oznaczać, że wciąż w wielu z nich kartą zapłacić się nie da.

Przeczytajcie także: Terminale Telium Tetra w ofercie First Daty

Być może więc w warunkach nowego kontraktu znajdą się też zapisy odnoszące się do agencji. Jeśli prowadzą je odrębne podmioty gospodarcze nieprzyjmujące wcześniej płatności kartami, to mogą one zostać objęte programem fundacji Polska Bezgotówkowa. W jego ramach mała lub średnia firma może otrzymać do trzech terminali na rok za darmo. Na razie natomiast transakcyjność kart na pocztach nie zachwyca. Z moich informacji wynika, że do mniej niż 10 proc. płatności w placówkach PP używa się kart.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies