Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
eService: W ciągu trzech tygodni rozwiążemy problem z Apple Pay na poczcie

Operator terminali aktualizuje już oprogramowanie na urządzeniach wykorzystywanych w placówkach Poczty Polskiej

Kilka dni temu w serwisie Cashless w tekście dostępnym tutaj mogliście przeczytać o tym, że w niektórych placówkach Poczty Polskiej klienci nie mogą zapłacić za usługi za pomocą Apple Pay. Przypomnę tylko, że chodziło o sytuacje, w których terminal wyświetla komunikat z żądaniem podpisania wydruku z urządzenia. Obsługa powinna wtedy porównać podpis z tym znajdującym się na karcie klienta. Oczywiście w przypadku płatności mobilnych, takiej możliwości nie ma gdy osoba płacąca nie ma przy sobie karty.

Przeczytajcie także: Wielowalutowa karta Aliora

Terminale w urzędach pocztowych obsługuje eService. Firma w korespondencji skierowanej do redakcji Cashless w taki sposób wyjaśnia przyczyny kłopotów: – Okazało się, że w jednej z wersji oprogramowania naszych terminali płatniczych zainstalowanych w placówkach Poczty Polskiej, przy transakcjach o wartości mniejszej niż 50 zł, aplikacja dodatkowo wymaga wyższej formy autoryzacji w postaci podpisu – czytam w nadesłanym e-mailu. Biuro prasowe agenta rozliczeniowego dodaje, że przy jednoczesnym braku wzoru podpisu, który zwykle znajduje się na karcie płatniczej a nie występuje w płatnościach Apple Pay, zgodnie z procedurą autoryzacja płatności jest niemożliwa.

Przeczytajcie także: Drugi bank spółdzielczy z Google Pay

Operator terminali pisze także, że przygotował nową wersję oprogramowania i rozpoczął jej implementację. – Przepraszamy za niedogodności. Dokładamy starań, by jak najszybciej zainstalować na wszystkich terminalach nową, usprawnioną wersję oprogramowania – informuje biuro prasowe eService. Jak twierdzi operator, aktualizacja w pierwszej kolejności odbywa się w miejscach, w których z płatności mobilnych korzysta najwięcej klientów. Przewiduje się, że ostatnie terminale otrzymają najnowszą wersję oprogramowania najpóźniej w ciągu trzech tygodni.

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies