Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Alior uruchomił  nową usługę wielowalutową z kartą debetową 

Nową funkcję karty można aktywować w bankowości internetowej lub w oddziale banku

Karty wielowalutowe szczególnie przydają się w wakacje. Alior zdążył zatem ze swoim produktem w ostatniej chwili. Na stronie internetowej instytucji reklamowana jest nowa Usługa wielowalutowa. Jeśli posiadacie w tym banku Konto Jakże Osobiste lub Konto Elitarne oraz kartę debetową, możecie przekształcić ją w plastik wielowalutowy. Wystarczy, że otworzycie konta w euro, amerykańskich dolarach i brytyjskich funtach. Jeśli zapłacicie w jednej z tych trzech walut, karta wydana do konta podstawowego rozpozna jaka to waluta i pobierze środki z odpowiedniego rachunku.

Przeczytajcie także: Jak bezpiecznie płacić kartą w podróży

Natomiast jeżeli zapłacicie w innej walucie lub na rachunku nie będzie pokrycia, Alior rozliczy transakcję z konta w złotych i przewalutuje je. Bank zapewnia, że nie pobiera opłat za prowadzenie kont walutowych a także, że nową usługę można aktywować w internetowym serwisie transakcyjnym. Do karty wolno przypisać od dwóch do czterech rachunków, ale tylko po jednym w każdej walucie.

Przeczytajcie także: Raiffeisen Polbank i jego karta Multiwalutowa

Karty wielowalutowe są już oferowane m.in. przez ING, Euro Bank, PKO, Pekao, mBank i Citi. Niedawno udostępnienie podobnego produktu zapowiedziały BZ WBK oraz Raiffeisen Polbank. W Polsce dużą popularność zyskała służąca do szybkiej wymiany walut oferowana razem z kartą aplikacja brytyjskiego fintechu Revolut. Brytyjczycy chwalą się, że nad Wisłą obsługują już znacznie ponad 100 tys. klientów.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies