Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Mocne zagranie Handlowego: bezpłatne konto, karta, bankomaty i darmowy kredyt

Nowa oferta Citi zostanie zapewne skierowana do tych klientów, którym przyszłoby do głowy zakładanie tu bezpłatnego rachunku podstawowego

Bank Handlowy ogłosił zmiany w regulaminie, które wprowadzają podstawowy rachunek płatniczy (tzw. rachunek PAD). Przypomnę, że od 8 sierpnia wszystkie banki w Polsce obsługujące klientów indywidualnych zobowiązane są z mocy ustawy o usługach płatniczych oferować bezpłatne konto osobiste wraz z kartą debetową. Rachunek podstawowy będzie mógł założyć każdy, kto nie ma aktualnie konta w innym banku lub spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej.

Przeczytajcie także: Przelewy Express Elixir w Handlowym

Dla bankowców może to być problem, bo część klientów może zamknąć używane przez siebie ROR-y i już następnego dnia otworzyć bezpłatne rachunki podstawowe, co skutkować może spadkiem przychodów. Instytucje nie są jednak zupełnie bezsilne w walce z takim procederem. Rachunki podstawowe będą mieć bowiem ograniczoną funkcjonalność, np. nie będą mogły zawierać linii debetowej, a bezpłatność dotyczyć ma wybranych i limitowanych funkcji, np. 10 tradycyjnych przelewów. Banki broniąc się przed otwieraniem przez klientów rachunków podstawowych mogą więc zaoferować zwykłe konta z atrakcyjnymi cenowo usługami niedostępnymi w ramach PAD.

Jak to się robi, pokazał najpierw BZ WBK, który niedawno ogłosił zniesienie opłat od przelewów ekspresowych zlecanych przez klientów posiadających zwykłe konta osobiste. Teraz z ofertą zdaje się jeszcze mocniejszą wychodzi Citi Handlowy. Bank wprowadził właśnie (promocja trwa na razie do końca roku) bezpłatne konto Citi Priority (normalnie kosztuje ono nawet 30 zł miesięcznie) wraz z darmową kartą debetową, bezpłatnymi przelewami oraz wypłatami ze wszystkich bankomatów krajowych. Dodatkowo w pakiecie znajduje się limit kredytowy, nieoprocentowany przez siedem dni w miesiącu.

Przeczytajcie także: Bank Handlowy zatrudnił chatboty

Jak deklaruje Handlowy w dokumentach wprowadzających promocję, większość usług wchodzących w skład oferowanego pakietu jest bezwarunkowo bezpłatna. Wyjątkiem są wypłaty z bankomatów, na które trzeba sobie zasłużyć wyrażając zgody marketingowe. Bank zastrzega także, iż przyznanie limitu kredytowego jest uzależnione od pozytywnej oceny zdolności kredytowej klienta. Co ważne, nie gwarantuje, że w przyszłości wysokość opłat nie ulegnie zmianie.

Nowa oferta Citi, w której prawie wszystko jest za darmo, może być zaskoczeniem, bo bank ten nie uchodzi za tani. Ciężko więc nie odnieść wrażenia, że nie byłoby jej, gdyby nie ustawowy rachunek podstawowy. Warto jednak przypomnieć, że w przeszłości Handlowy wprowadził już raz w osłupienie część ekspertów oferując niemalże bezpłatną kartę kredytową Simplicity. Darmowym kontem Citi Priority chce powalczyć o nowych klientów, gdyż oferta ta jest skierowana do osób, które od 1 stycznia 2017 r. nie miały u niego żadnego produktu.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies