Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Terminalizacja urzędów już pod skrzydłami Polski Bezgotówkowej

Przy okazji rozszerzono katalog podmiotów, które mogą ubiegać się o bezpłatne terminale płatnicze

1 września weszły w życie zmiany w programie rozwoju sieci akceptacji kart w urzędach administracji publicznej. Projekt realizowany dotąd przez KIR został połączony z programem instalacji bezpłatnych terminali w małych i średnich firmach prowadzonym przez fundację Polska Bezgotówkowa. Przy okazji rozszerzono katalog podmiotów, które o bezpłatny terminal mogą się ubiegać.

Przeczytajcie także: Oto szczegóły zmian w prgramach terminalizacji

Jak wiecie, w ramach terminalizacji realizowanej przez KIR bezpłatne urządzenia instalowane były przez spółkę First Data Polska w urzędach gmin, miast, województw oraz w starostwach powiatowych. Z danych FDP wynika, że gdy program startował, terminale płatnicze funkcjonowały w 10 proc. urzędów uprawnionych do udziału w projekcie. Obecnie urządzenia takie znajdują się w 60-proc. jednostek administracji publicznej.

Wszystkie urzędy, które otrzymały bezpłatny terminal od FDP, do marca przyszłego roku zostaną przeniesione pod skrzydła Polski Bezgotówkowej. Przy okazji mogą otrzymać dodatkowe urządzenia w liczbie odpowiadającej liczbie posiadanych przez siebie punktów kasowych i będą mogły korzystać z nich bezpłatnie do sierpnia 2021 roku. Takie same warunki uczestnictwa w programie uzyskają instytucje publiczne, które dopiero chciałyby przystąpić do programu Polski Bezgotówkowej. Przywilej taki mają państwowe szpitale, sądy, urzędy skarbowe, policja i jednostki samorządu terytorialnego.

Przeczytajcie także: Niektóre urzędy wciąż pobierają prowizję za płatność kartą

Od teraz prawo do bezpłatnych terminali zyska nowa kategoria podmiotów, a więc instytucje o charakterze niekomercyjnym i niepublicznym, takie jak np. fundacje i kościoły. Dotąd podmioty te mogły ubiegać się o bezpłatne terminale, ale każdorazowo decyzję w tej sprawie musiały podejmować władze fundacji. Zgodnie z nowymi zasadami operatorzy terminali będą mogli instalować w takich instytucjach urządzenia na takich samych zasadach jak w firmach, a więc do trzech POS-ów za darmo na rok.

Ponadto programem Polski Bezgotówkowej objęto placówki publiczne, które mogą realizować własne przychody. W tej grupie są takie miejsca jak parki, ogrody, szkoły, biblioteki, muzea czy publiczne baseny. Wszystkie te instytucje mogą występować, podobnie jak prywatne firmy, o trzy bezpłatne terminale na dwanaście miesięcy.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies