Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Kontomatik Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
First Data sprzedaje większość swoich spółek w Europie. Chce się skoncentrować na rozwoju biznesu m.in. w Polsce

Nabywcą należących do Amerykanów firm w siedmiu krajach Europy jest włoska SIA

First Data Corporation informuje o podpisaniu umowy sprzedaży na rzecz SIA należących do siebie spółek z m.in. Grecji, Chorwacji, Czech, Rumunii, Serbii i Słowacji. Spółki te w 2017 wygenerowały łączny przychód na poziomie 100 mln euro. Zarządzają siecią terminali i bankomatów oraz świadczą usługi outosurcingowe dla banków obsługując 13,3 mln kart płatniczych i 1,4 mld transakcji rocznie. Umowa sprzedaży obejmuje m.in. transfer 1400 pracowników First Daty do struktury SIA i opiewa na kwotę 375 mln euro.

Przeczytajcie także: Najwięksi operatorzy terminali w Polsce

Biuro prasowe First Daty w Polsce podaje z kolei, że po transakcji amerykańska korporacja będzie chciała skoncentrować się na rozwoju biznesu na najbardziej perspektywicznych rynkach w Europie. Chodzi o Polskę, Niemcy i Wielką Brytanię. Nad Wisłą First Data jest właścicielem marki Polcard i jednym z największych dostawców technologii płatniczych w kraju. Jej oferta obejmuje m.in. terminale płatnicze, rozwiązania samoobsługowe wykorzystywane w biletomatach czy paliwomatach, płatności online oraz rozwiązania przeznaczone dla branży m-commerce. FDP zarządza ponad 7 mln kart płatniczych i siecią 1500 bankomatów.

Przeczytajcie także: Idea też będzie sprzedawać terminale płatnicze

Z danych zebranych przez Cashless wynika, że pod względem liczby obsługiwanych terminali płatniczych FDP jest druga na liście największych agentów rozliczeniowych w Polsce. W grudniu w jej sieci funkcjonowało ok. 124 tys. POS-ów. FDP bierze też udział w projekcie terminalizacji urzędów administracji publicznej prowadzonym przez KIR i resort przedsiębiorczości oraz w programie instalacji bezpłatnych POS-ów w małych i średnich firmach realizowanym przez fundację Polska Bezgotówkowa.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies