Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Nowe informacje w sprawie Apple Pay w ING. Będzie, ale raczej jeszcze nie w przyszłym tygodniu

Oficjalnie bank nie wypowiada się na temat udostępnienia swoim klientom płatności iPhone'ami

Wczoraj na profilu facebookowym AppleNaYoutube pojawiła się informacja, jakoby ING Bank Śląski podpisał umowę z firmą Apple i już w przyszłym tygodniu udostępni swoim klientom płatności mobilne Apple Pay. Na prośbę kilku czytelników Cashless spróbowałem sprawdzić, ile w tym wpisie jest prawdy i okazuje się, że nie jest on wyssany z palca.

Przeczytajcie także: 9 banków zaoferowało Apple Pay

Biuro prasowe ING odmówiło komentarza w tej sprawie, ale do tego można było już przywyknąć. Umowy o poufności zawierane z amerykańskim producentem smartfonów nie pozwalają udzielać informacji na temat planowanych wdrożeń Apple Pay. Nieoficjalnie jednak udało mi się dowiedzieć, że rzeczywiście formalnie ING ma już otwartą drogę do udostępnienia polskim klientom Apple Pay. Nie stanie się to jednak w przyszłym tygodniu – wdrożenie usługi zajmie od kilku tygodni do kilku miesięcy.

O tym, że ING chce wprowadzić Apple Pay, napisałem już parę tygodni temu. Tekst na ten temat możecie znaleźć tutaj. Natomiast na razie jedynym bankiem spośród tych, które nie oferują jeszcze Apple Pay, a który zadeklarował termin udostępnienia tych płatności, jest PKO BP. Instytucja zapewnia, że jej klienci będą mogli zacząć płacić smartfonami od Apple’a jeszcze w tym kwartale.

Przeczytajcie także: Bardzo dobry start Apple Pay na polskim rynku

Obecnie z płatności Apple Pay mogą korzystać klienci Aliora, BGŻ BNP Paribas, BZ WBK, Getinu, mBanku, Nest Banku, Pekao, Raiffeisen Polbanku i T-Mobile Usług Bankowych. Usługa jest dostępna od czerwca. O planowanym na ten miesiąc debiucie Apple Pay w Polsce serwis Cashless pisał już w grudniu 2017 r. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj.

UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies