Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Ciekawostka od Visy: podczas mundialu najchętniej zbliżeniowo płacili kibice z Polski

W trakcie piłkarskich mistrzostw płatności zbliżeniowe stanowiły 45 proc. wszystkich transakcji bezgotówkowych przeprowadzonych w 11 turniejowych miastach

Visa, która jest oficjalnym partnerem FIFA w zakresie płatności, opublikowała komunikat na temat statystyk transakcji bezgotówkowych zrealizowanych podczas zakończonych niedawno piłkarskich mistrzostw w Rosji. Z danych Visy wynika zatem, że w trakcie zawodów w 11 miastach – gospodarzach transakcje zbliżeniowe kartami Visy stanowiły 45 proc. wszystkich płatności bezgotówkowych. Okazuje się także, że najczęściej bezstykowo płacili tam Polacy. W ich wypadku transakcje zbliżeniowe stanowił 74 proc.

Przeczytajcie także: Duży wzrost płatności internetowych kartami

Dane Visy pokazujące, że kibice z Polski byli podczas mundialu ambasadorami płatności bezstykowych, zbiegają się w czasie z opublikowanym właśnie przez Narodowy Bank Polski raportem na temat kart płatniczych w I kw. bieżącego roku. NBP podał, że w okresie od stycznia do marca płatności bezstykowe kartami stanowiły już 72,3 proc. wszystkich płatności plastikami. Dane Visy pokazują zatem, że Polacy chcą płacić za granicą zbliżeniowo równie często jak w kraju. Nie wszędzie jednak infrastruktura płatnicza jest do tego przygotowana jak w Polsce czy na rosyjskich stadionach.

Dane Visy pokazują ponadto, że w trakcie trwania mundialu turyści wydawali na meczach więcej, niż miejscowi kibice – wartość transakcji na stadionach, dokonanych przez zagranicznych użytkowników kart Visy była o 15 proc. wyższa, niż wartość transakcji, które wykonali rosyjscy użytkownicy kart tej organizacji.

Przeczytajcie także: Zlatan i mundial bez gotówki

W trakcie Mistrzostw Świata FIFA 2018 w Rosji Visa była wyłącznym dostawcą usług płatniczych na wszystkich stadionach, gdzie akceptowano płatności bezgotówkowe. Na terenie obiektów kibice mogli płacić zbliżeniowymi kartami debetowymi i kredytowymi, a także korzystać z mobilnych płatności zbliżeniowych w ponad 3,5 tys. stacjonarnych terminali płatniczych i w tysiącu terminali mobilnych.

KATEGORIA
KARTY
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies