Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
A oni znowu muszą to zrobić. BZ WBK zmienia opłaty i wysyła nowy cennik do klientów na płytach CD

Wśród nowości, które pojawią się w tabeli opłat BZ WBK, są rachunki podstawowe i bezpłatne przelewy ekspresowe dla posiadaczy Kont Jakie Chcę

BZ WBK znalazł chyba sposób na to, jak zniechęcić obecnych swoich klientów do przechodzenia na bezpłatny rachunek podstawowy, który od sierpnia wejdzie do oferty wszystkich banków w Polsce. Instytucja ogłosiła właśnie zmiany w tabeli opłat i prowizji, które zaczną obowiązywać od 8 sierpnia. Wśród nowości są przede wszystkim bezwarunkowo bezpłatne przelewy ekspresowe w systemie Express Elixir lub Blue Cash dla użytkowników najważniejszego obecnie w ofercie BZ WBK rachunku, czyli Konta Jakie Chcę.

Jak wiecie, od sierpnia wszystkie banki oraz spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe muszą wprowadzić tzw. rachunki podstawowe. Będą one z zasady bezpłatne, podobnie jak pakiet powiązanych z nimi usług, takich jak przelewy (zlecane także w oddziale) karty debetowe i wypłaty z bankomatów (także obcych sieci). Choć takie rachunki będą miały ograniczoną funkcjonalność (np. nie będą mogły być połączone z nimi żadne produkty kredytowe), to część osób posiadających konto w banku może zdecydować się zamknąć dotychczasowy rachunek, aby otworzyć podstawowy (każdy może mieć tylko jedno takie konto).

Przeczytajcie także: Podstawowy rachunek już od sierpnia

I wygląda na to, że BZ WBK chce się przed tym zabezpieczyć, bo oferta nielimitowanych przelewów ekspresowych dla posiadaczy głównego Konta Jakie Chcę, to rzecz niespotykana dotąd na rynku. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że konkurencja, która traktuje ekspresy jako usługę premium i każe sobie za nią słono płacić, będzie wściekła. Przy okazji bank zdecydował się także obniżyć z 50 groszy do zera opłatę za Przelewy24, czyli przelewy typu pay by link stosowane do płatności za zakupy internetowe. Dodatkowo bez opłat będą zlecenia stałe, a posiadacze karty Dopasowanej, którzy mają mniej niż 26 lat, nie zapłacą za wypłaty w bankomatach za granicą.

Bank ujednolicił też opłatę za wypłaty z bankomatów zewnętrznych kartami debetowymi (w kraju i za granicą) – po 8 sierpnia będzie ona wynosić 4 proc. Ujednolicenie opłaty ma dotyczyć tylko tych miejsc w taryfie, gdzie występowała jakakolwiek opłata za bankomaty krajowe lub zagraniczne. Zmiana stawek nie dotyczy kart walutowych i kart Dopasowanych. Bank zachęca także klientów do przelewania na konto BZ WBK swojego wynagrodzenia. W promocji "300 zł za wynagrodzenie", która potrwa do końca września tego roku, można zyskać do 300 zł nagrody.

Przeczytajcie także: Qlips to nowa nazwa dla Invoobilla 2.0

Natomiast jeśli chodzi o zmiany niekorzystne dla klientów, to warto wspomnieć o podniesieniu z 5 do 10 transakcji miesięcznie wymogu zwalniającego z opłaty za korzystanie z karty kredytowej. Z 5 do 10 zł wzrośnie także opłata za podjęcie gotówki z oddziału w przypadku posiadaczy Kont Godnych Polecenia.

I to tyle w tym momencie na temat samych zmian w tabeli opłat BZ WBK. Co ciekawe bank wdrożył już tzw. trwały nośnik oparty o technologię WORM. Niestety, dużą część klientów bank poinformuje o nowym cenniku na… płytach CD, na których oprócz dokumentów znajdzie się także nagranie koncertu skrzypcowego z okazji 85. urodzin Krzysztofa Pendereckiego. Wszystko dlatego, że wielu klientów nie udzieliło jeszcze bankowi zgód na otrzymywanie korespondencji drogą elektroniczną.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies