Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Spółka Kontomierz.pl zyska nową nazwę. Od teraz będzie Kontomatikiem

Zmiana nazwy to efekt rozwoju firmy, która ma coraz więcej klientów z zagranicy

Duża część czytelników Cashless zapewne zna Kontomierz.pl. To firma, która klientom indywidualnym oferuje platformę do zarządzania finansami osobistymi. Dzięki niej w jednym miejscu możecie np. przeglądać historię transakcji na rachunkach prowadzonych w różnych bankach. Natomiast Kontomatik to marka, pod którą Kontomierz.pl oferuje usługi dla instytucji finansowych i to głównie za granicą.

Przeczytajcie także: Piotr Warsicki nowy szefem Kontomierza

I właśnie to leży u podstaw decyzji o zmianach w nazewnictwie. Od teraz spółka będzie występować pod nazwą Kontomatik. Nazwa Kontomierz.pl, trudna z punktu widzenia zagranicznych klientów, wciąż pozostanie w użyciu, ale będzie już tylko określeniem usługi kierowanej na polskim rynku do klientów indywidualnych.

Wprowadzenie nowej nazwy zbiega się w czasie ze zmianą osoby zarządzającej. Jak już mogliście przeczytać w serwisie Cashless nowym szefem spółki został niedawno Piotr Warsicki. Tekst na ten temat znajdziecie tutaj. Warsicki ma także objąć wkrótce posadę prezesa Kontomatik. Dotychczasowy prezes Marcin Truszel ma pozostać w firmie na stanowisku członka zarządu.

Przeczytajcie także: Klienci Orange Finansów dostaną nowy serwis transakcyjny

Wspomniana wyżej usługa oferowana pod nazwą Kontomierz.pl wykorzystuje okrytą złą sławą w Polsce technologię screen scrapingu. Zakłada ona udostępnienie przez klienta firmie zewnętrznej danych logowania na rachunek bankowy. Jej stosowaniu sprzeciwia się Komisja Nadzoru Finansowego, która rekomendacjami wymusiła na bankach rezygnację ze stosowania tego rozwiązania.

Natomiast usługa Kontomatik kierowana jest do instytucji finansowych, takich jak banki, firmy pożyczkowe czy leasingowe. Polega m.in. na przygotowaniu oceny wiarygodności finansowej klienta na podstawie historii jego transakcji na rachunku osobistym. W Polsce źródłem informacji o transakcjach, ze względu na zalecenia KNF, jest zwykle wyciąg wygenerowany samodzielnie przez klienta i przesłany w pliku PDF. Za granicą Kontomatik stosuje głównie screen scraping, nie wzbudzający tam tak wielu negatywnych emocji jak w Polsce.

KATEGORIA
KONTA
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies