Partnerzy strategiczni
MasterCard Visa BLIK
Partnerzy wspierający
KIR ITCARD Polcard
Partnerzy wspierający
Elavon Hitachi Vivus
Partnerzy wspierający
Pekao Wesub
Partnerzy wspierający
LexisNexis Autopay
Partnerzy merytoryczni
Związek Banków Polskich Polska bezgotówkow
Za myjnię na Orlenie zapłacicie bez wysiadania z samochodu. Będzie nowa aplikacja

Koncern zamierza opracować własne rozwiązanie służące do płatności mobilnych za korzystanie z myjni na jego stacjach benzynowych

Kilka dni temu czeski Unipetrol, którego Orlen jest większościowym udziałowcem, poinformował o wdrożeniu aplikacji Digi Car Wash. Apka przygotowana przy współpracy z jedną z fińskich firm pozwala mobilnie zapłacić za skorzystanie z należących do Unipetrolu myjni na stacjach pod marką Benzina. Jak udało mi się dowiedzieć w biurze prasowym Orlenu, wkrótce również na stacjach koncernu w Polsce będzie można płacić za umycie samochodu bez wychodzenia z niego.

Przeczytajcie także: Operator JustDrive chce mediacji rządu

Orlen podkreśla jednak, że firma nie planuje przenoszenia nad Wisłę aplikacji działającej od niedawna na stacjach Benzina. – Niebawem powinny ruszyć prace nad budową własnego rozwiązania do płatności mobilnych za myjnie w Polsce – napisano w odpowiedzi na moje pytanie w tej sprawie. Nie podano więcej szczegółów na temat aplikacji. Natomiast dzięki Digi Car Wash numer rejestracyjny auta jest rozpoznawany na myjni, a kierowca może wybrać odpowiedni program i zapłacić za usługę bez wychodzenia z auta czy nawet otwierania okna w samochodzie. Źródłem pieniądza jest karta płatnicza powiązana z aplikacją.

Przeczytajcie także: Orlen będzie miał mobilnych kasjerów

Aplikacje mobilne to w ostatnim czasie gorący temat w Orlenie. Kilka tygodni temu firma ITMagination uruchomiła apkę JustDrive, która pozwalała na stacjach Orlenu płacić za zatankowane paliwo bez podchodzenia do kasy. Po kilku dniach od debiutu, w wyniku konfliktu pomiędzy operatorem aplikacji a koncernem, apkę wyłączono. Więcej na ten temat przeczytacie tutaj. Orlen oferuje także własną aplikację do tankowania paliwa pod nazwą mFlota. Mogą z niej jednak korzystać wyłącznie klienci biznesowi.

KATEGORIA
APLIKACJE
UDOSTĘPNIJ TEN ARTYKUŁ

Zapisz się do newslettera

Aby zapisać się do newslettera, należy podać adres e-mail i potwierdzić subskrypcję klikając w link aktywacyjny.

Nasza strona używa plików cookies. Więcej informacji znajdziesz na stronie polityka cookies